Článek

Zapomeňte na Apple Watch! Trendy jsou hodinky bez rafiček!

Ačkoli by se mohlo zdát, že veškerou pozornost na sebe v současné době strhávájí chytré hodinky, zdání klame. Výrobci klasických hodinek nespí a začalo jim být jasné, že pokud chtějí držet krok s dobou a současnými trendy, je nutná revoluce – například v tom, že hodinky nebudou mít rafičky. Takové hodinky bez rafiček, ze kterých umíte přesný čas jen vy, se mohou stát dobrým tématem k navázání konverzace, co myslíte?

Mrkněte co v současné době nabízejí některé hodinářské značky a pokuste se uhádnout bez nápovědy kolik je hodin.

 

Cyclops Summer Nights

hodinky_bez_raficek_03

 

 

hodinky_bez_raficek_04

Zdroj: 24time.cz

Vypadají sice trochu jako Pantone vzorník, ale ve skutečnosti mají namísto běžných ručiček kruh, který indikuje čas pohybem na barevné paletě bodů, které reprezentují hodiny. Hodinky Cyclops jsou považovány za jedny z nejlepších designových hodinek současnosti.


 

Celeste Gunmetal Colored

hodinky_bez_raficek_05

hodinky_bez_raficek_06

Zdroj: 24time.cz

Pokud byste chtěli vyčíst přesný čas z těchto hodinek, které ukazují čas pomocí dvou průhledných barevných disků, museli byste si zapamatovat, že modrá barva ukazuje hodiny a žlutá minuty. Vzájemným překrýváním disků jsou vytvářeny takové barevné kombinace, ze kterých půjde náhodným pozorovatelům hlava kolem.


 HYGGE 3012

hodinky_bez_raficek_01

hodinky_bez_raficek_02

Zdroj: 24time.cz

Dva disky, z nichž jeden je barevný – každý s malou šipkou a když si budete pamatovat, která je která, nemuselo by být určení času takovým problémem. Skandinávská značka Hygge sdružuje designéry z celého světa a na designu je to znát.


Ora Lattea

hodinky_bez_raficek_07

hodinky_bez_raficek_08

Zdroj: 24time.cz

Minimalistický a čistý design těchto hodinek má na svědomí designér Denis Guidone. Na bílém ciferníků se pohybují dva černé body, které určují čas. Na první pohled se zdá, jakoby černé body levitovali nad ciferníkem. Hodinky mají své zvláštní kouzlo.


JACOB JENSEN model 251

hodinky_bez_raficek_09

hodinky_bez_raficek_10

Zdroj: 24time.cz

Pravda, tyto stylové dámské hodinky, jednu rafičku mají, ale stejně vaše okolí nemá nikdy jistotu, jestli se jedná o rafičku minutovou nebo hodinovou. Velmi elegantní, jehož autorem je světoznámý a oceňovaný designér Jacob Jensen, je kožený řemínek hodinek. Pouzdro hodinek je vyrobeno z oceli. Nabízí se v různých, ale vždy velmi kontrastních, barevných kombinacích.


Tak co, vybrali byste si? Věříme, že ano a pokud by vás některé z hodinek zaujaly, můžete mrknout i na další kombinace či barevné varianty. Jestli se vám seriál o hodinkách líbí, příště se společně podíváme na další zajímavé kousky – například hodinky z odpadového dřeva.

24time_logo

Partnerem seriálu je obchod 24time.cz.