Článek

Prim Republika — hodinky limitované edice od studia Marvil a Olgoj Chorchoj

K výročí 100 let založení Československé republiky připravila společnost PRIM ELTON Hodinářská limitovanou edici hodinek Republika. Hodinky vznikly ve spolupráci se studii Olgoj Chorchoj a Marvil, se kterými v minulosti připravila společnost několik úspěšných modelů. O spolupráci těchto dvou studií jsme psali nedávno v souvislosti s řadou nožů Mikov Pocket.

„Uměřená velikost odpovídá současnému trendu odklonu od obrovských číselníků,“ vysvětluje jeden z autorů designu Jan Němeček.

V limitované edici bude vyrobeno 100 kusů ve stříbrné a 18 kusů ve zlaté variantě. K dispozici bude bílá a černá varianta číselníku. Stříbrná korunka má 18 zubů – počet, který odkazuje na rok vzniku republiky a také rok vzniku limitované edice.

 

„U číselníku limitované edice hodinek Prim REPUBLIKA jsme se zaměřili na jednoduchý, čistý a přehledný design, který doprovodí celkovou tvarovou koncepci. Vypustili jsme číslice a ponechali jen označení REPUBLIKA, abychom akcentovali jedinečnost této edice. Jednotlivé prvky číselníku jsme jejich ztenčením dovedli až na samotnou technologickou hranici realizovatelnosti, přičemž jsme zachovali číselník čitelný a tvarově dokonalý. Typografické tvarosloví názvu REPUBLIKA odkazuje na písmovou tvorbu z doby vzniku české státnosti,“ říká designér Jiří Karásek ze studia Marvil.

Design hodinek je střídmý, technicistní, jednoduchý, nese v sobě prvky charakteristické pro tvorbu Studia Olgoj Chorchoj. Pouzdro hodinek je podkoseno, díky čemuž působí subtilněji. Hodinky jsou osazeny mechanickým strojkem PRIM cal. 103 s mimostřednou vteřinovou ručkou. Číselník s plastickými indexy je zhotoven galvanoplastickou metodou a krytý safírovým sklem s antireflexní úpravou.

Zdroj a foto: prim.cz, marvil.cz, linkedin.com