Článek

Květináč Typo od mmcité je jedním z prvních seriově vyráběných výrobků metodou 3D tisku

V oblasti městského mobiliáře přichází značka mmcité, jako jeden z prvních výrobců na světě, s produktem vyráběným sériově technologií 3D tisku betonu. Po implementaci solárních panelů, bezdrátového dobíjení či zelených střechách, je 3D tisk další z inovací, se kterými mmcité pouze neexperimentuje, ale přímo ji ve formě promyšleného designu uvádí na trh.

Špičatý profil květináče a jeho větvení vytváří dojem, že balancuje na svém nejužším místě. Jednoduchost tohoto tvaru je designovým záměrem z důvodu snadné obměny finálních produktů dle požadavků trhu. Květináče lze osadit i samozavlažovacím systémem. Zasazené rostliny tak budou zpříjemňovat klima veřejného prostoru i tam, kde není dostatek přirozených dešťových srážek.

„Doba je zrychlená, zákazník nechce čekat. Také se zdá, že za každým rohem číhá nějaká krize. To nás nutí být flexibilní a efektivní. Proto jsme ve spolupráci s technologickou špičkou v oblasti 3D tisku betonu ICE Industrial Services vyvinuli kolekci květináčů Typo.“
David Karásek, majitel a kreativní ředitel firmy mmcité

Michael Tomalik, designér mmcité

„Je to poprvé, kdy mmcité využívá 3D tisk jako finální technologii. Výhodou je zejména tvarová variabilita, které bychom za použití forem nedosáhli. Beton navíc musí ve formě po odlití minimálně den zrát. U 3D tisku je to otázka půl hodiny a může se tisknout další kus. Tím, že Typo připomíná imaginární font, písmena či symboly, je to svým způsobem další forma typografie ve veřejném prostoru.

Výroba

Ukázky

Další zmínky od mmcité:

Česká lavička Construqta od mmcité1 sbírá ceny v designových soutěžích

Zdroj a foto: mmcite.com