Článek

Bradley — hodinky bez rafiček, zato se silným příběhem

Existují věci, které jsou zároveň krásné a stejně tak užitečné. Byly navrženy proto, aby sloužily a zároveň svým vzhledem potěšily. Hodinky Bradley značky EONE jsou toho jedinečným příkladem. Nemusíte se na ně dívat, když chcete zjistit, kolik je hodin. Vyvýšený číselník a kuličky místo ručiček vás pouhým dotykem zorientují v čase, když zrovna nechcete rušit nebo nemůžete z nějakých důvodů používat zrak. A jak příběh 3D hodinek začal?

Neštěstí jako výzva

Když důstojník americké armády, Brad Snyder (*1984) z Nevady, přišel při výbuchu v roce 2011 v Afganistánu o zrak, nevzdal se a už další rok vyhrál dvě zlaté medaile v plavání na paralympijských hrách v Londýně. Na hrách v Riu 2016 vyhrál dokonce 3 zlaté medaile a zdolal světový rekord. V současnosti je mimo jiné tváří a mluvčím společnosti Eone a snaží se prolomit bariéry mezi slepými a vidoucími a pomáhá lidem s postižením překonávat překážky.

„Nedovolím, aby kolem mě moje slepota postavila zeď. Obětoval bych svoje oči znovu, abych měl příležitost dělat to, co jsem udělal, a věci, které ještě mohu dělat.“ Brad Snyder

Cítit čas

Samotná značka EONE vznikla v roce 2013 po té, co si její zakladatel, Hyungsoo Kim, na studiích všiml, že jeho přítel nemůže zjistit, kolik je hodin bez toho, aby na přednášce rušil a zapínal si hlasovou zprávu. Společně s mladým designérem Davidem Zacherem pak vyvinuli nový model hodinek nejen pro nevidomé. Už v následujícím roce 2014 byly hodinky nominovány na ocenění Design of the Year. V roce 2015 uspěly v mezinárodní přehlídce designu Red Dot Design Award a v roce 2016 byly za estetickou stránku a inovativní produktový design oceněny v žebříčku IF World Design.

„Chtěli jsme ukázat, že i slepí lidé mají stejnou touhu být módní a chtějí vypadat dobře. Hodinky Bradley jsou moderním doplňkem pro každého,“ řekl Hyungsoo Kim.

Skicy Davida Zachera, vývoj hodinek

Navrženo pro radost z dotyku

Originální design v sobě skrývá mechanismus, kterého se musíte dotknout, abyste zjistili čas. Hladký titanový kruh číselníku má vyvýšené body a magnet, kolem něhož se otáčí v drážkách dvě kuličky. První po obvodu ukazuje hodiny, druhá v menším kruhu na přední straně určuje minuty. Můžete je mít v černém matném, stříbrném nebo zlatém provedení kombinujícím mat a lesk.

V životě je mnoho situací, kdy tento elegantní systém měření času oceníte, nejen na důležité schůzce nebo v kině, kde nechcete rušit či být nezdvořilí. Hodinky jsou zkrátka moderní a nadčasové. Není důležité, kdo je nosí a z jakých důvodů používá jako jeden ze svých smyslů více hmat.

 

Aktuální nabídku hodinek EONE najdete na 24time.cz

Zdroj: 24time.cz, eone-time.com