Článek

Jsou hodiny funkční věc nebo ozdoba? Obojí!

Sluneční, vodní, kyvadlové, přesýpací, mechanické, atomové, digitální… Geniální vynálezy na měření času a různorodé hodinové strojky po staletí stejně odměřují ubíhající čas. Design hodin se ale mění čím dál rychleji a je tak rozmanitý, že není jednoduché se rozhodnout. Číselník bez čísel? Ciferník bez ručiček? Který nápad se vám líbí tak, že byste ho chtěli mít celý den u sebe? Představíme vám pár atraktivních tipů, které je radost nosit i mít ve sbírce.

Tučná porce industriálu

Už jste viděli hodiny, které se nestydí za svá ozubená kola a klidně je vystaví na ciferníku všem na obdiv? Jasný a minimalistický design nizozemského úspěšného průmyslového návrháře Richarda Huttena jistě osloví nejen technicky založené typy. Kvalitní detailní zpracování hodin LEFF a celkový kompaktní vzhled v kovových odstínech zaujme vás i vaše okolí.

 

Mrkající klasika

Už od roku 1984 se vyrábí hodiny, které překvapivě nepotřebují druhou ručičku. Steen Georg Christensen a Erling Andersen v době hippies posunuli hranice a vymysleli zábavný číselník bez čísel a dokonce si vystačili jen s jednou ručičkou. Moderní piktogram dánských hodin Picto připomínající mrkající tvář vás pobaví. Tečka vám ukáže hodinu a ručička ubíhající minuty.

Výrazná červená vteřinovka

Značka Mondaine už tradičně nabízí hodiny s ikonickým designem švýcarských nádražních hodin. Signální vteřinová ručička s terčíkem vyniká na jednoduchém a elegantním ciferníku, který pro švýcarské dráhy navrhl v roce 1951 inženýr Hans Hilfiker. Unikátní systém pohybu vteřinové ručičky Stop2Go v černobílém pozitivním nebo negativním provedení stojí za pozornost. Mít na stěně jednu z hvězd designérských síní je poctou.

Ikonka na zdi

Značka Normann Copenhagen byla založena v roce 1999 v Dánsku Janem Anderesenem a Poulem Madsenem. Top produkty této značky přináší na trh odlišný a také inovativní design, běžně používané věci inspirují použitím tradičních materiálů netradičním způsobem. Příkladem jsou nástěnné hodiny Bold klasického kulatého tvaru s robustními ručičkami, které se tvarově i barevně hodí do každého moderního interiéru.

Číselník trochu jinak

Dánský funkcionalistický architekt Arne Jacobsen je známý po celém světě zejména díky svým návrhům jednoduchých a funkčních židlí. Když navrhl nástěnné hodiny, kde místo čísel nápaditě použil řady prázdných a plných čtverečků. Tento originální vzhled ciferníku se zanedlouho přenesl ve zmenšeném formátu i na zápěstí.

 

Bonus: hodiny s odpočítáváním

Všichni z nás neustále odpočítáváme čas to určitých dnů: narozeninová oslava, prázdniny nebo třeba důležitá zkouška. Hodiny Mr Jones Watches odpočítávají tyto dny za vás a vy hned vidíte, jak dlouho je ještě do vaší události. Hodiny mají celkem 34 možností nastavení událostí a vy tak můžete vybrat vše přes „výročí“ až po „dovolenou“.

Aktuální nabídku hodin najdete na 24time.cz.

Zdroj a foto: 24time.cz