Článek

Mohou ještě hodinky překvapit? Tito designeři vás přesvědčí, že ano

Možná si myslíte, že už vás ve světě hodinek nemůže nic překvapit. Zkusíme vás přesvědčit o opaku. Designéři na celém světě neustále přinášejí nové nápady, jak hodinky vylepšit, změnit, dát jim novou tvář a podobu. Inspiraci nacházejí v nových materiálech a netradičních kombinacích. Jedno ale zůstává stejné – navrhnout zajímavý, stylový a funkční doplněk, který bude sloužit i těšit zároveň. Pojďme se podívat na pár designérů, kteří si v tomto oboru tykají s originalitou a vkusem.

Robert Dabi — jenom ne nuda

„Trvalo devět měsíců, než jsme byli s výsledkem spokojení. Ani jeden z nás neměl zkušenosti v oboru.“ Robert Dabi, designér

Značka Ziiiro nabízí hodinky jako ze sci-fi filmů. Návrhář Robert Dabi vytvořil hodinky, které nemají ručičky, čísla ani tlačítka a čas ukazují díky otáčejícím se barevným diskům. Jsou odvážné, futuristické a svým vzhledem zcela zapadají do kosmického věku. Ve spojení se silikonovými pásky vypadají spíše jako barevné náramky. Zajímavostí je, že původní nápad vznikl v Německu a Robert navázal spolupráci na vývoji nových hodinek na dálku s Derickem Ipem v Hongkongu a osobně se viděli až po dvou letech.

William Andrews — černý humor na ciferníku

Memento mori = Pamatuj na smrt

Pro příznivce britského suchého humoru navrhla londýnská firma Mr. Jones Watch spolu s komikem Williamem Andrewsem hodinky Last Laugh. Čas je zobrazen na zubech černobílé lebky, oči a nos věrně zrcadlí obraz, takže odkaz „Memento mori = Pamatuj na smrt“ je dokonalý. Navíc u těchto hodinek do smrti nebudete muset měnit baterie, mechanický strojek se nabíjí aktivním pohybem při nošení.

Dario Kaute — ekologický luxus

„Vy si koupíte hodinky, my zasadíme strom.“

To je slogan italské značky WEWOOD, která propaguje ekologický luxus. Nejdůležitějším materiálem pro výrobu hodinek se pro ni od roku 2009 v malé vesničce Lamporecchio v Toskánsku stalo dřevo. Ze zbytků exotických dřev, jež by se jinak neupotřebily, vznikají už léta lehké, hřejivé, hypoalergenní hodinky, ve kterých nenajdete ani kousek plastu nebo toxického materiálu. Přírodní barevná škála zahrnuje např. dřevo břestovce, tmavého mozambického ebenu, světlého javoru, zeleného guaiaca, čokoládově hnědého palisandru z Indie nebo teaku. Je sympatické, že návrhář Dario Kaute a jeden ze zakladatelů firmy Alessandro Rosano mají na srdci ekologii, spolupracují s různými neziskovými organizacemi a pomáhají s vysazováním nových stromů.

Timemate — hodinky s jednou rafičkou

„Time is mate for you.“

Tři přátelé se ve Vídni rozhodli prosazovat své společné životní hodnoty a jednou z nich je myšlenka, že čas je tu zkrátka pro nás. Na jejich jednoduchých hodinkách Timemate v klasickém pojetí ale něco nehraje. Mají jen jednu rafičku! Jen malou chvíli vám potrvá, než přijdete na to, jakým způsobem měří čas. Svou jedinečností a nekomplikovaným svobodomyslným nápadem vynikají mezi stylovými náramkovými kousky.

Anton Janssens a Raf Maes — hodinky s břidlicí na ciferníku

„Cena ve světě luxusu už dnes nehraje roli, hlavní je příběh.“

Jednou z nejprogresivnějších značek brýlí a náramkových hodinek poslední doby je KOMONO. Založili ji v roce 2009 dva mladí belgičtí podnikatelé z Antverp. Anton Janssens a Raf Maes díky inovacím, současnému designu a dostupné kvalitě během pěti let dobyli svět. K jejich největším hitům patří hodinky s břidlicí na ciferníku. Každý kus je díky ní originál. Pravěký vzhled kamene tvoří s moderním japonským strojkem funkční a současně krásnou symbiózu.

Aktuální nabídku hodinek najdete na 24time.cz

Zdroj: 24time.cz