Článek

Obal prodává. Jak vypadají nejlepší obaly hodinek světových značek?

Už dávno je pryč doba, kdy se v obchodech zboží balilo do novin. Dnešní zákazníci hodnotí a vybírají výrobky také podle kvality jejich obalu. Krabice, krabičky, dózy a sáčky různých velikostí a tvarů musí být lákavé na pohled, ale zároveň i praktické, snadno otvíratelné a pokud možno i ekologické.

Téměř každý dobrý produkt má svůj originální, pečlivě navržený a vizuálně nápaditě zpracovaný obal, který v ideálním případě koresponduje se svým obsahem. Pojďme se podívat na pár inspirativních obalů na náramkové hodinky. Každý totiž může vypadat jinak.

Chvála papíru

Základním obalovým materiálem je už po staletí papír. Díky Číňanům se na něj kreslí a píše od 3. tisíciletí př. n. l. Skvělé vlastnosti tenkých, strukturovaných nebo hladkých papírových archů lze využít při skládání, vrstvení, barvení, lepení, vytlačování nebo potiskování. Moderní tiskové technologie umožnují ještě další vylepšení, např. laminování, parciální úpravy nebo 3D efekty.

Jako origami

Hodinky 4D Concrete Watch od 22 Design Studio s točitým betonovým schodištěm místo ciferníku mají jednoduchou obdélníkovou kartonovou krabičku poskládanou do tvaru „vaničky“ s nasunovacím víkem v přírodních odstínech. Hodinky jsou bezpečně uloženy dole uprostřed. Na vrchní straně víčka je název formou slepotisku. Designéři nezapomněli ani na půlkruhový otvor pro prst zákazníka pro pohodlnější otevíraní a manipulaci.

Kruhový motiv

Společnost AARK pro své výrobky navrhla krabičky s kruhovým průhledem nebo motivem v kruhu, který evokuje tvar jejich vlastního loga. Luxusního vzhledu obalů na náramkové hodinky Prisma Gold dosahuje použitím černého a zlatého papíru a zlatého tisku. Vše je ještě doplněno papírovou potištěnou manžetou. Hodinky Marble s ciferníkem z pravého mramoru mají tematicky mramorované víko krabičky.

Dárková balení

Limitované edice nabízí většinou něco navíc. V dárkovém balení Arne Jacobson můžete kromě legendárních hodinek najít návod, malý šroubovák na úpravu řemínku a jako bonus i miniaturu křesla Egg, jednoho z nejslavnějších kousků dánského designéra a architekta. Vše má své místo v přesně vytvarovaných papírových nebo pěnových přihrádkách černé krabičky s přiklápěcím padnoucím víkem, na kterém je název a polovina tváře pana Jacobsena v parciálním 3D laku.

Šedá k šedé

Greyhours balí své elegantní hodinky do šedých (jak jinak) velkoryse pojatých klasických krabiček s víkem. Otvírají se jednoduše díky malé záložce na boku. Text je pouze vytlačený do jemně strukturovaného podkladu. Uvnitř krabičky se najde místo i pro zápisník a malou koženou taštičku.

Barevný tisk

Hravé a barevné hodinky Mr. Jones jsou někdy doplněny dalšími vzory nebo zdobením na jinak bílých podlouhlých skládaných krabičkách s víčkem s natištěným logem. Hodinky Last Laugh si ke svému black&white vzhledu zaslouží zcela jistě černobílou krabičku.

Jednoduchost

Minimalistické hodinky Nava jsou uloženy v lůžku tvaru hodinek v jednoduchých krabičkách v bílých a šedých odstínech. Na nasouvacím víčku jsou jen nezbytné údaje o společnosti a logo.

Geometrický vzor

Pruhované krabičky vás zaujmou na první pohled. Ukrývají originální hodinky Picto s jednou ručičkou, které jsou tak jednoduché, že si mohou na svém obalu dovolit výrazný černobílý geometrický potisk přerušený jen logem firmy.

Aktuální nabídku hodinek najdete na 24time.cz

Zdroj: 24time.cz