Článek

Denis Guidone exkluzivně pro NAVA

Nesmí chybět v těch nejvýznamnějších obchodech s designovými kousky, jsou symbolem kvality a jedinečnosti, mnozí předpovídají, že produkty této značky jsou trendem budoucnosti. Řeč je o zavazadlech, cool taškách na notebooky, peněženkách, doplňcích do kanceláří, ale především o kolekci minimalistických náramkových hodinek, které pro známou značku Nava navrhl italský designér Denis Guidone.

Neotřelé nápady z Milána

Produktový designér Denis Guidone žije a pracuje v Miláně. Jeho studio se od roku 2009 věnuje architektonickým návrhům, produktovému designu a vizuální komunikaci. Za svou práci už dostal důvtipný návrhář několik ocenění: Ida Design Award v Los Angeles, Adam’O Evy, IDOT  nebo cenu Bruno Munariho na Milánském trienále. Pro značku Nava vytvořil Denis kolekci originálních náramkových hodinek, které na první pohled působí jako stylový šperk a rozhodně se vymykají zažitým konvencím.

Zapomeňte na klasické pojetí hodinek

U hodinek Jacquard si autor pohrál s číselníkem. Inspiraci našel v Japonsku, konkrétně ve tkalcovství, a využil principu vzorování. Mřížka na číselníku hodinek pojmenovaných podle vynálezce žakárového tkalcovského stavu se mění v průběhu času a vytváří různé obrazce a vzory. Minuty ukazuje robustní minutová ručička a hodiny pohyblivý obdélníček.

Naproti tomu propracované hodinky HMS mají na číselníku pouze tři písmena – jsou to počáteční písmena slov hodina, minuta a sekunda. Vtipným a jednoduchým způsobem dokáží přesně určovat čas a pobavit svou originalitou svého nositele i jeho okolí.

Určitě vás zaujme špageta na ciferníku hodinek Ora Unica. Italštější design jste ještě neviděli. Prvotřídní nápad se spirálkou, která se otáčí a jedním koncem ukazuje hodiny a druhým minuty je prostě jedinečný a popírá všechny konzervativní představy o tom, jak by strojky na měření času měly vypadat. Efektní nápad podtrhuje jednoduché černobílé provedení na zápěstí pro pány a na krk pro dámy.

Krásné, čisté a minimalistické hodinky pro každou příležitost, taktéž black &white, jsou Ora Lattea s pouhými třemi tečkami. Jedna statická je uprostřed a u dvou pohybujících se poznáte podle velikosti, která určuje hodiny a která minuty.

Inspiraci k vytvoření designu hodinek Stone našel Denis Guidone v přírodě, využil oblého nepravidelného tvaru oblázků a valounků omletých vodou. Číselník umístil asymetricky a k celkovému jednoduchému vzhledu doplnil zaoblené ručičky stejné šířky. Černobílou barevnost hodinek můžete oživit koženými řemínky různých barev.

Skutečně svobodomyslným designem se mohou pochlubit hodinky Tempo Libero. Dvě stejně dlouhé ručičky v červené a bílé barvě asi nikoho nepřekvapí, ale umístění minutové ručičky jistě ano. Ta se atypicky pohybuje po okraji číselníku a jakoby nabírá ubíhající čas, který neomylně poznáte také podle decentních zářezů na okraji ciferníku. Čím nás Denis překvapí příště?

Aktuální nabídku hodinek Denise Guidone najdete na 24time.cz

Další ukázky

Design Denis Guidone

Zdroj: 24time.cz