Článek

Jaké hodinky by si koupil sám designér? Mrkněte na 5 tipů

Vybrat dárek – hodinky – pro někoho blízkého je těžký úkol a je-li tím „někdo“ designér, pak je to úkol téměř nadlidský. Přesto se vám pokusíme poradit. V tomto článku si budeme všímat hodinek, které dokáží kreativně pracovat s tvary, barvami a konečně i se samotným znázorněním času. A to, že na nich někdy na první pohled nepoznáte kolik je hodin? Ruku na srdce, je to problém anebo je to naopak příležitost? Třeba k navázání hovoru…

Jedna rafička a dost — Picto

rosendahl-picto

Naprostá designová klasika a legenda mezi hodinkami. Hodinky Picto spatřily světlo světa již v roce 1984 a svým nadčasovým minimalistickým designem nás uchvacují dodnes. Zajímavostí je, že první série hodinek byla vyprodána ještě před začátkem její výroby. Jedná se o první hodinky, kde byl použit systém jedné ručičky a otáčejícího se disku (to kdybyste přemýšleli, jak to funguje). Po více jak 30 letech je výrobní proces, kvalita materiálů a péče věnovaná konstrukci vyladěná do nejmenších detailů.

Rozsypané hůlky na jídlo — Crossover Black

crossover-black-black-leather

Tyto hodinky se vyrabí pod značkou Project Watches, která vznikla ve spolupráci s architektem Michaele Gravesem (má za sebou například jeden z mrakodrapů na páté avenue v New Yorku). Mimo těchto rozsypaných čínských hůlek pod touto značkou najdete velké množství futuristických, neotřelých a originálních hodinkových kousků, které potěší všechny odvážné nositele, kteří se nebojí nových obzorů a nových zkušeností. Hrátky s ciferníkem a s rozložením čísel na něm, hrátky s tvary, barvami i materiálem zaručují, že se už při pouhém obyčejném pohledu na čas zkrátka nebudete nudit!

Čas poznáte i potmě v kině — The Bradley

the-bradley-black

Situací, kdy potřebujete zjistit kolik je hodin, byste napočítali sami spoustu — jste na schůzce anebo sedíte v kině. U hodinek The Bradley značky EONE stačí sáhnout a hned víte. Čas je zobrazen pomocí dvou kuliček, kde jedna je umístěna na ciferníku a druhá obíhá po jeho boku. Fungují na principu magnetu, takže i když o kuličku zavadíte, brzy se vrátí do správné polohy. Hodinky jsou pojmenovány po bývalém důstojníkovi americké armády jménem Brad Snyder. Ten přišel o zrak, ale nevzdal to a o tři roky později vyhrál zlato na paralympiádě. Je fajn mít na ruce něco s takovýmhle příběhem.

Nečekané barevné kombinace — Celeste Gunmetal Colored

celeste-gunmetal-colored

Výrobce hodinek Celeste, značka ZIIIRO má krásné motto: „zero buttons, zero loose parts, zero numbers”. Kolik je hodin poznáte podle barevných disků, ale aby to nebylo tak jednoduhé, mohou se překrývat a vytvářet tolik barevných kombinací, až z toho jde hlava kolem. K hodinkám dostanete i návod, podle kterého se naučíte poznávat, kolik je hodin. Asi není na škodu tento návod, alespoň než si zvyknete, nosit v kapse. Značku založil Rebert Dabi v roce 2010 a svého motta se drží beze zbytku.

Barevné bodíky místo čísel — Cyclops

cyclops-mr-jones

Poznat čas na hodinkách Cyclops se zdá být na první pohled komplikované, ale stačí si místo barevných bodů dosadit čísla a smířit se s tím, že máte pouze hodinovou rafičku a je jasno. Legendární Cyclops jsou považovány za jedny z nejlepších designových hodinek současnosti. Hodinky pochází od londýnské firmy Mr. Jones, která vyrábí hodinky s měsíci, slunečním cyklem, hodinky s odpověďmi ano/ne, tetované hodinky a mnoho dalšího vám zkrátka zvednou náladu, i když nebudete chtít!

Vybrali jste si? Pokud ještě hledáte, určitě ještě mrkněte na aktuální nabídku na 24time.cz, kde podobných a netradičních hodinek najdete spoustu. Tedy, najdete tam i ty tradiční, ale to se u obchodu s hodinkami rozumí samo sebou :)

Zdroj: 24time.cz