Článek

Hodinky z materiálu, který byste nečekali – dřevo

Titanové hodinky, hodinky z nerezové oceli nebo dokonce hliník série 7000, jaký používá Apple Watch? Pokud máte rádi přírodní materiály a slova jako „udržitelnost“ nebo „ekologičnost“ pro vás nejsou jen pojmy, které jste od školy neslyšeli – mohou být pro vás dřevěné hodinky zajímavou alternativou k současné kovové produkci, kterou má na zápěstí každý.

 

Alba

drevene_hodinky_alba_2

drevene_hodinky_alba_1

Zdroj: 24time.cz

Podle výrobce – společnosti Ab Aeterno, byla inspirací k těmto hodinkám pro ženy „světle modrá obloha, ranní svěžest a poslední hvězdy na obloze, které pomalu mizí s příchodem prvních paprsků slunce.“ Místo modré oblohy sice bude zdobit vaše zápěstí světlé javorové dřevo a místo hvězd swarovského krystaly, ale i tak hodinky vypadají bezvadně.


 

Rocky

drevene_hodinky_rocky_1

drevene_hodinky_rocky_2

Zdroj: 24time.cz

Tyto hodinky jsou vyrobeny ze 100% přírodního červeného santalového dřeva a o chod se stará švýcarský strojek RONDA. Až se vás budou známí ptát, můžete jim říct příběh o inspiraci barvami červené australské skály, která je obklopována energií a tajemstvím.


 

Storm

drevene_hodinky_storm_2

drevene_hodinky_storm_1

Zdroj: 24time.cz

Stejně jako hodinky Rocky jsou Storm vyrobeny ze 100% santálového dřeva, ale tentokrát jsou o něco tmavší s krásnou texturou. Pokud máte rádi zlato, oceníte i zlaté elementy. Pod povrchem se skrývá kvalitní švýcarský strojek RONDA a mají datumovku s čočkou podobně jako to najdete u hodinek Rolex.


 

Arrow Nut

drevene_hodinky_nut

Zdroj: 24time.cz

Tyto hodinky jsou z ořechového dřeva, což dává tomuto modelu variace struktur a odstínů. Jsou voděodolné a podle výrobce by vám měli na ruce doslova dýchat. A navíc vás může těšit fakt, že výrobce hodinek – italská společnost Wewood, za každé prodané hodinky vysadí jeden strom.


 

KOS Chocolate

drevene_hodinky_chocolate

Zdroj: 24time.cz

Krásnou barvu dodává těmto hodinkám materiál indický palisandr. Je zde sice riziko, že při každém pohledu na ně dostanete neodolatenou chuť na čokoládu, ale vždycky se ještě můžete zchladit na dešti – přestože jsou hodinky ze dřeva, déšť jim neuškodí.


Zahnali jsme vaši představu, že dřevěné hodinky musí být jen staré kukačky v obýváku na stěně? Věříme, že ano. Tento tradiční přírodní materiál můžete nosit i na zápěstí. A co se týče těch hodin na stěnu, na ty se podíváme příště.

24time_logo

Partnerem seriálu je obchod 24time.cz.