Článek

Designová klasika PICTO – hodinky ve tvaru piktogramu s jednou rafičkou

Přeneste se do roku 1984. Většina z nás nosila na zápěstí klasické Primky a představa, že by hodinky mohli vypadat i jinak než jako velká a malá ručička uprostřed ciferníku, by nás ve frontě na banány asi jen tak nenapadla. Pravdou však je, že se v té době zrodili hodinky, které svým minimalistickým designem předběhly dobu, našly si cestu do stálých expozicích muzeí moderního umění po celém světě – a co je hlavní, staly se naprostou senzací. Veškeré výrobní dávky byly již před samotným započetím výroby vyprodány.

picto-hodinky-01

Steen Georg Christensen zdědil po svém otci továrnu na výrobu hodinek, které vyráběl pro největší hodinářské společnosti a designéry, jako je třeba Arne Jacobsen, Henning Kobbel či Erik Magnussen. Sten se svým obchodním partnerem Erlingem Andersenem však měly svou vizi a cíl a chtěli navrhnout, vyvinout a vyrobit své vlastní hodinky. Hodinky, které by byly na tu dobu nadčasové, jednoduché a minimalistické. Po mnoha a mnoha hodin strávených nad návrhy jejich budoucího výtvoru se obou zalíbila myšlenka použití pouze jedné ručičky, tolik charakteristické pro hodinky PICTO.

Hodinová „ručička“ je indikovaná pouze bodem, který je umístěn na rotujícím disku a tak nic nenarušuje čistotu pohybu.

picto-hodinky-02

Samotné technické řešení a vývoj zabral tvůrcům hodně času, jelikož se jednalo v té době o naprosto novátorské řešení. A proč právě pojmenování PICTO?

Název vychází z myšlenky a samotného designu, kdy čas je díky pohybujícímu se bodu namísto ručičky zobrazován jako piktogram.

picto-hodinky-03

Hodinky Picto 43360 – designová klasika a legenda mezi hodinkami svým nadčasovým minimalistickým designem nás uchvacují dodnes. Jedná se o první hodinky, kde byl použit systém jedné ručičky a otáčejícího se disku. Po více jak 30 letech je výrobní proces, kvalita materiálů a péče věnovaná konstrukci vyladěná do nejmenších detailů.

picto-hodinky-04

Tuto legendu lze v České republice koupit na 24time.cz – podívejte se na všechny barevné kombinace.

Partnerem článku je obchod 24time.cz.

Zdroj a foto: 24time.cz