Článek

Weby hezky česky: Tvůj soused je na webu!

Tvuj sousedWeby hezky česky: Tvůj soused je na webu!

V dalším díle seriálu „Weby hezky česky“ představíme projekt „Tvůj soused“, který agentura Mark BBDO zpracovala pro Direct Pojištovnu. Ačkoli se nepodařilo realizovat původní koncept, kdy by každý mohl přidávat své sousedy, i tak se jedná o velmi dobrý nápad se slučným virálním potenciálem. Hlasujte jak se vám web líbí a pokud by jste měli tip na další zajímavý web, který by je relativně nový a vymyká se zažitým standardům co se grafického zpracování či kreativity týče, napište nám. Úspěch této rubriky závisí především na vás.

Tvuj soused

Tvůj soused je na webu!

Adresa:
www.tvujsoused.cz

Popis:

Koncept vychází z faktu že každý má svého souseda, každý je „zvědavý“ co se děje za dveřmi sousedního bytu, každý má ve svém okolí podivína který upoutává více či méně pozornost svého okolí. Náš team vytvořil několik profilů takových sousedů přičemž pro každého z nich byl vytvořen videoportrét. Tyto videa s linkem na „fake“ stránku tvůjsoused.cz pak umístěny na youtube chanell fungují jako pojítko na stránku s reklamním sdělením. Fiktivní databáze sousedů je postavena na funkčním customizovaném Google API a dokáže uživatele naoko přesvědčit že jejich soused je podivný :-), současně obsahuje kratký profil souseda, možnost přehrát video či poslat odkaz kamarádovi či sdílet video na facebooku.

O tom že kampaň zafungovala svědčí fakt že během prvního měsíce byl youtube channel byl suveréně 1. nejpřehrávanější v ČR a trafic na stránkach tvujsoused.cz byl v průměru kolem 10 000 unikátnich návštěv denně. Kromě klasického kanálu opatřeného označením reklama je také online k vidění režisérská verze všech videí ale tu si musíte dohledat pokud to dokážete :-), vězte však že k dnešnímu dni počet shlédnutí všech verzí videí je neuvěřitelných 832 126 přičemž legendou se stává nejpropagovanější kamnař Slaneček s 548 570 gratulujeme!

Tvůrčí tým:
Agentura: Mark BBDO
Creative Director: Andrej Štuk
Koncept – Art director: Dragan Pasovský, Roman Hynek, Šimon Podehradský
Online koncept: Šimon Podehradský
Režie a produkce: MODS a Mimofilm

Datum spuštění:
Červen 2009

Klient:
Direct Pojištovna

Zajímavost:
Původně bylo jedním ze záměru umožnit navštěvníkům stránek přidávat vlastní sousedy nicméně s ohledem na právo a jiné okolnosti to nebylo možné, ale třeba příště? Přestože jsou videa opatřeny označením reklama, velká čast lidí veří a my jsme za to rádi :-). Vlastně ono se neni čemu divit. Takže pozor Tvůj soused je na webu!

Nutno poděkovat v tomto případě klientovi za odvahu a inteligenci. Díky a více takových pro každého.Kam až se dostanou na Youtube komentaře:

ROHALOV (2 weeks ago)
Já si myslím, že než psychiatra, je účinější vzít prut a zešvihat toho darebu na holej zadek. To by ho přešlo hned! Jo a skutečný to video určitě není, protože ta cirkulárka má připojení na 380 Volt, a odběr 3x25A, ale v paneláku je pouze 220V – 16A! To tak leda že by vyrval káble od výtahu tam na střeše ve strojovně a stáhl si je do bytu.

hombok1 (1 week ago)
Tak to není pravda. Za prvé: už několik let se používá označení napětí sítě 400 nebo 230 voltů. Za druhé: v panelácích, kde není zavedený plyn, je právě 3fázové (400V) připojení bytů kvůli sporáku.

Tvuj soused

Tvuj soused

Tvuj soused

Tvuj soused

Tvuj soused

Pokud máte tip na zajimavý web do této rubriky či byste chtěli představit ten váš napište nám.