Webdesign

Michael Čečetka

Michael Čečetka

Jsem digitální designer a art director na volné noze, původem z Kutné Hory, ale už dlouhou řádku let žiji a pracuji v Praze. Primárně se specializuji na design webů a mobilních aplikací, poslední dobou často s přesahem do UX a brandingu.

Začínal jsem jako printový grafik, ale brzy poté jsem přesedlal do digitálního světa a začal se věnovat naplno právě zmíněným webům a mobilním aplikacím. Prošel jsem agenturami Motion Media (nyní Etnetera Motion) a Follow Bubble, ve kterých jsem nasbíral spoustu cenných zkušeností, a ve kterých jsem měl možnost pracovat pro klienty jako jsou Adidas, O2, T-Mobile, Škoda Auto, Kviff, Reebok, Staropramen, Sazka a další.

Po zkušenostech z digitálních agentur jsem se rozhodl zkusit štěstí na volné noze, což se ukázalo jako dobrá volba. Poslední dva roky působím jako freelancer a stále mě baví, že si můžu vybírat zakázky, které mi přijdou nějakým způsobem zajímavé a můžu na nich pracovat společně s fajn klienty. Z projektů, co mi momentálně “leží na stole”, můžu jmenovat třeba cestovní portál a online průvodce pro ostrov Maui na Hawaii. Společně s australským startupem zase děláme aplikaci ne nepodobnou Uberu, s tím rozdílem, že u zákazníků vyzvedáváme prádlo na praní a žehlení a poté jej rozvážíme v trochu lepší formě zpět :)

Asi jako každý freelancer jsem se jednoho dne dostal do bodu, kdy práce z domova nebyla už to pravé, hranice mezi osobním a pracovním životem postupně zmizela a vyvstala potřeba officu mimo domov. Podobnou zkušenost a potřebu vlastního prostoru sdíleli i kluci z TWO Prague a náš společný kamarád Honza Štěpanovský (Tapdaq). Tak jsme se začátkem září loňského roku sešli v našem vlastním privátním office, který dočasně označujeme jako n23.

Kde mě najdete?


3DSimo

Jeden z větších a komplexnějších projektů, na kterých jsem měl možnost pracovat a stále pracuji. Na úvod by bylo asi dobré říct, o co se jedná – 3DSimo je 3D pero s vyměnitelnými nástavci, které umožňuje 3D tisk, vypalování do dřeva, pájení a řezání odporovým drátem.

K 3Dsimo týmu jsem se přidal jako freelance designer v průběhu jejich (úspěšné) Kickstarter kampaně. Od té doby jsme společně s klientem zvládli definovat celkový vizuální styl, navrhnout iOS i Android aplikaci pro ovládání 3DSima, responzivní web, produktové obaly, prezentace pro investory a spoustu dalších menších věcí.

 


Kuberg

Microsite pro Kuberg a jejich nový model elektrobiku s názvem FREE RIDER. Tenhle projekt byla čistá radost, krásný produkt, kolem kterého vznikal web úplně sám. Měl jsem tu absolutní volnost a mohl jsem si vymyslet téměř cokoliv. Od začátku jsem měl poměrně jasnou představu o tom, jakého chci dosáhnout looku: technický feel, textury a geometrie.

Creative Direction: Brano Ruscak
Art Direction, Web design, UX, UI: Michael Čečetka
Illustrations: Tomáš Snop


Milka – Dvojnásobně neodolatelní

Starší projekt, který mě však i po delší době pořád baví. Jednalo se o jednoduchou microsite navázanou na kampaň: Milka –Dvojnásobně neodolatelní. Celý web byl postavený na rozhovorech s dvojicemi, které společně fungují v tandemu.

Zdroj a foto: Michael Čečetka