Webdesign

Mike — Creative Mints

Mike je grafický designer žijící v Praze. Specializuje se na UI, ilustrace, branding a hry. Designem se živí už 17. rok a na internetu ho najdete spíše pod názvem „Creative Mints“. O svém soukromí toho moc nenapovídá. Má zato, že důležitější je jeho práce než on sám. Patří mezi světovou špičku grafického designu, pracuje pro známé značky, ale rád i experimentuje. 

Never give up, focus on your goals and try to ignore the rest!

Na čem aktuálně pracuješ?

Spolupracuji s řadou větších značek včetně Adobe, Wix a Masterclass, ale většina projektů je pod přísnou NDA až do data vydání. To nejnovější dávám na Dribbble a Behance, takže doporučuji mrknout tam.

Vybral bys ze svého portfolia 3 práce, na které jsi opravdu hrdý?

Je těžké si vybrat. Hrdý jsem na věci, které ke vzniku vyžadují více dovedností a projekty, kde je technické zpracování stejně důležité jako předání určité nálady či atmosféry.

Jedním z příkladů je balíček karet „Edge“:

Také jsem hrdý na návrh webových stránek pro společnost CTSO, která se zabývá těžbou krypto měn:

A tento nedávný experiment — dětská televize:

Jaké nástroje používáš k práci?

V průběhu let jsem jich nashromáždil celou řadu! :) V mých projektech značky neskrývám, takže je můžeš vidět na řadě ukázek. Jsem velký fanoušek produktů Fabriano, Saran d’ache a Arches. Často se mě lidé ptají na mou nejoblíbenější tužku nebo papír pro skicování. Snažím se jim vysvětlit, že to jsou jen nástroje, skutečný mistr může tvořit i s kusem uhlí.

Ale abych byl konkrétní. Kromě tužky a papíru u mě ve studiu najdete:

–  grafickou kartu 4× 1080TI s vodním chlazením na 3D. Rychlost renderování je pro mě velmi důležitá a tak ještě využívám OctaneRender

– Cintique 27hd Wacom, ten používám velmi často a doufám, že Wacom brzy vydá novou verzi

– a foťák Canon 5D Mark 3, to je moje volba pro fotografování

Takže asi tak :)

Jak vypadá tvůj pracovní stůl?

Jen pár detailů:

Jak si organizuješ svůj den a čas? Máš na to nějakou metodu?

Abych byl naprosto upřímný, jsem tak posedlý svou prací, že je pro mě těžké používat nějaké metody organizace. Design a ilustrace mě naprosto pohltily. Můžu s nadšením pracovat celý den a někdy i celou noc :)

Jaké jsou tvoje silné stránky?

Experimentovat, zkoušet a učit se nové věci. To je to, co mě pohání dopředu!

Je něco kromě telefonu, co máš stále u sebe?

Jistě, snažím se mít po ruce poznámkový blok a tužku, abych si mohl vytvářet poznámky a návrhy hned, jakmile se objeví nějaká zajímavá myšlenka či koncept. Takhle na to nezapomenu a později se k tomu vracím. Jinak si vystačím s minimem a moc toho u sebe nemám.

Líbí se ti Praha?

Líbí! Praha je jedno z mých nejoblíbenějších měst na světě a cítím se tu doma. Mám spoustu českých přátel a často trávíme volný čas v přírodě :)

Kde hledáš inspiraci? Máš nějakého guru?

Rád se koukám kolem. Pak také Pinterest, Behance, Dribbble, offline výstavy, akce, cestování — všude je inspirace.

Pokud jde o guru, nikdo konkrétní mě nenapadá. Můj vkus a vize se každým rokem mění, ty současné hrdiny nahradí další :) Ale určitě bych chtěl zmínit takové mistry jako Kandinsky, Michelangelo a Leonardo da Vinci.

Kde můžeme najít další informace o tvé práci?

Nejaktuálnější projekty, na kterých pracuji, najdete na Dribbble a Behance. Moje webové stránky pak na creativemints.com.

Díky za rozhovor

Zdroj a foto: creativemints.com