Článek

Weby hezky česky: Cinestar

CinestarWeby hezky česky: Cinestar

Pokud jste si webu Cinestar již všimli, pravděpodobně první co vás zaujalo bylo, že mění tvář na základně aktuálního filmového trháku, který se promíta na plátnech kina. Skinování, věc, která by mi asi na běžném webu asi vadila, mi tady prostě sedne a můj pocit, přiznávám, bude ovlivněn i opravdu prezicním zpracováním. Aktuálně tak na webu Cinestar můžete vidět skin k filmu 2012 a upoutávky na filmy se vám budou vynořovat z kouřících trosek města. Hlasujte jak se vám web líbí a pokud by jste měli tip na další zajímavý web, který se vymyká zažitým standardům co se grafického zpracování či kreativity týče, napište nám do komentářů.

-

Cinestar

Adresa:
www.cinestar.cz

Popis:
Cílem projektu bylo vytvoření webové prezentace největší české sítě multikin, která efektním způsobem zprostředkuje informace o probíhajících i připravovaných speciálních akcích a filmech.

Důraz byl kladen především na atraktivní prostředí, korespondující s vizuálním stylem multikin, a jednoduché intuitivní ovládání pro široké spektrum návštěvníků.

Pro prezentaci byla navržena, u nás zatím poměrně ojedinělá, plocha pro propagaci filmových trháků. Několikrát za rok se změní pozadí a klíčové prvky napříč celým webem tak, aby navodily atmosféru vybraného filmu. Od spuštění v srpnu 2009 tak stránky změnily vzhled do stylu filmů Vzhůru do oblak, G-Force a právě teď jsou inspirovány apokalyptickým dramatem 2012.

Webová prezentace je napojena na rezervační systém přímo v kinech a propojena s Českou filmovou databází, ze které automaticky čerpá aktuální informace o filmech včetně nejnovějších trailerů.

Součástí spolupráce je propagace multikin a jejich aktivit prostřednictvím komunitní sítě Facebook, kde měla fanouškovská stránka Cinestaru za první měsíc od spuštění více než 23 tisíc fanoušků. Těm je každý den poskytováno aktuální zpravodajství ze světa filmů a speciálních akcí v multikinech Cinestar.

Za první čtvrtrok po spuštění zaznamenal web 82% nárůst návštěv ve srovnání s předcházejícím obdobím. Do budoucna je v přípravě mobilní verze webu, aplikace pro podporu povědomí o promítaných a připravovaných filmech na sociálních sítích a další navazující marketingové aktivity…

Tvůrčí tým:
Petr Komárek, Petr Miloš, Martin Očenáš, Lenka Palová, Ondřej Rytíř, Jiří Sekera a Petr Žižka
Refresh, s. r. o.

Datum spuštění:
Srpen 2009

Klient:
CineStar s.r.o.

ČMSS

-

ČMSS

A jak se web líbí Vám? Pokud máte tip na zajimavý web do této rubriky či byste chtěli představit ten váš napište nám anebo vložte komentář do diskuze pod článkem

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/webdesign/multikino-cinestar-refresh.html

06.11.09