Článek

Weby hezky česky: Českomoravská stavební spořitelna

ČMSSWeby hezky česky: Českomoravská stavební spořitelna

S weby, které používají video se v poslední době roztrhl pytel. Často se však stává, že video prohlížení webu návštevníkovi spíše komplikujene a nepřináší přidanou hodnotu. O tom, že video se nemusí být nudné, ale může být i docela nápadité a hlavně interaktivní se můžete přesvědčit na novém webu Českomoravské stavební spořitelny, kterou zpracovala agentura Nýdrle. Web vyniká zejména bezvadně zpracovanou video částí a rozhodně stojí za kouknutí. Hlasujte jak se web líbí vám a pokud by jste měli tip na další zajímavý web, který se vymyká zažitým standardům co se grafického zpracování či kreativity týče, napište nám.

-

-

Korporátní web Českomoravské stavební spořitelny

Adresa:
http://www.cmss.cz

Popis:

Nový web pro Lišku připravil team agentury Nydrle. Nový design vychází ze standardů vizuálního stylu pro ATL komunikaci. Intuitivní navigace umožňuje různým skupinám návštěvníků najít relevantní obsah rozdílnými cestami. Součástí zadání byla i implementace komplexního CMS umožňujícího klientovi snadnou správu veškerého obsahu. Nejzajímavější částí webu je ale bezesporu interaktivní video aplikace, která podporuje komunikaci služeb klienta formou audiovizuálního zážitku. Interaktivní obsah v sobě spojuje klasickou produkci s 3D postprodukcí a implementaci AS3 flashových technologií. Nový web tak představuje opravdu nadstandardní webovou prezentaci, která nemá u lokální konkurence obdoby. On-line komunikace je dále podporována prostřednictvím sociálních sítí a netradičními on-line kampaněmi. Celý koncept se bude dále rozvádět. Z nejbližších plánů jmenujme např. zimní variantu homepage.

Koho by napadlo, že po realizaci Toni&Guy – stylového kadeřnictví bude právě ČMSS dalším revolučním brandem aktivně působícím na českém internetu. Rozsahem a zpracováním je projekt jedinečný nejen ve sféře bankovního sektoru. Doufejme, že budoucnost přinese více takových projektů a namotivuje i další společnosti působícím na českém trhu k odvážnějšímu přístupu k novým technologiím a internetu všeobecně.

Velký dík za spolupráci patří režisérovi, kterým byl Vladimír Jedlička, za postprodukci pak Image FX a Honzovi Rybářovi. Jejich souhra byla klíčovým bodem pro úspěšné převedení připraveného konceptu do atraktivního zpracování. Myslím, že se to opravdu povedlo. Při realizaci jsme měli štěstí i na herce, kteří naši práci patřičně umocnili. Kolikrát nám bylo líto, že nemůžeme použít originál zvuk ze studia. Pán hecující svou manželku na rotopedu byl opravdu jedinečný, ona na jeho slova náležitě reagovala a šlapala s neuvěřitelným nasazením. Honza s Vladimírem si vychytávali animaci reálných předmětů přímo ve studiu. Vše jsme i tak stihli během jednoho natáčecího dne. Na obrázcích můžete porovnat reálnou scénu s konečným výsledkem. Vše, co bylo mezi tím, je práce v 3D studiu.

Programátoři nakonec kromě standardní implementace trávili dlouhé dny testováním a optimalizací tak, aby web byl opravdu pro každého a ne jen pro několik nadšenců s výkonnými počítači. V tomto ohledu je vždy nejlepším testerem klient, protože takové relikvie, jako měli někteří zaměstnanci klienta, se u lidí z našeho okolí už jen těžko najdou.

I přes všechna úskalí se podařilo vše dotáhnout a výsledkem je web nejen inovativní a zajímavý, ale i uživatelsky přístupný.

Tvůrčí tým:
Kreativní ředitel: Antonín Parma
Režisér: Vladimír Jedlička
Produkce: Armada Films
Postprodukce: Image FX – Jan Rybář
Implementace, koncept: Nýdrle

Datum spuštění:
Říjen 2009

Klient:
ČMSS / Tequila Praha

ČMSS
ČMSS
ČMSS
ČMSS

ČMSS

ČMSS
ČMSS

A jak se web líbí Vám? Pokud máte tip na zajimavý web do této rubriky či byste chtěli představit ten váš napište nám anebo vložte komentář do diskuze pod článkem

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/webdesign/ceskomoravska-stavebni-sporite.html

20.10.09