Zdarma

Odkud stahovat česká písma zdarma?

Odkazy na stránky, kde lze stáhnout spoustu písem zdarma. Kvalita je různá, ale lze najít i kvalitní písma, některé dokonce i s podporou češtiny. Doporučujeme dávat si pozor na licence, určitě neplatí, že cokoli stažené z následujících odkazů je možné použít ke komerčním účelům.


Google Fonts

Jedna z nejpoužívanějších služeb. Písma lze snadno třídit dle různých kritérií. Samozřejmostí je možnost si písmo otestovat napsáním vlastního textu — to se hodí hlavně pro otestování správného zobrazení diakritiky. Stránky nabízí i možnost otestovat kombinaci různých písem v různých velikostech.

Zobrazit

Font Squirrel

Na stránkách Font Squirrel najdete fonty, které můžete bez obav používat komerčně. Kvalita je různá, ale obecně se jedná o poměrně kvalitní zdroj písem. Najdete zde i písma s podporou diakritiky, ale není to pravidlem. Vždy je možné písmo otestovat a výhodou je snadné stažení bez nutnosti registrace.

Zobrazit

DaFont

DaFont patří mezi klasiku, písma odsud grafici stahují už dlouhá léta. Aktuálně má něco přes 30 tisíc písem ke stažení, kvalita je však velmi rozdílná. Často se hodí v případě, že potřebujete inspiraci či nějakou šílenost na plakát. Dejte si také pozor na licence, neplatí automaticky, že cokoli z DaFont se dá komerčně využít.

Zobrazit

Storm Type Foundry

Písmolijna Františka Štorma nepatří mezi místa, kde byste mohli zdarma stahovat tisíce fontů. Najdete zde ale stránku, kde jich několik najdete. Například písmo Lido zde najdete ve všech řezech.

Zobrazit

Seznam českých a slovenských písmolijen:

Kde najdete písma od českých a slovenských designerů?