Článek

Pět inspirativních webovek na duben

Webovky dubenPět inspirativních webovek na duben

Pojďte s námi nakouknout na zajímavé zahraniční weby, které jste jako tipy poslali na náš redakční e-mail. Vyzkoušejte jaké to je, stát se profesionálním fotografem, zkuste vytvořit videoklip pro Johnyho Cashe, nechte se zneužít holkama od AXE, zkoukněte nové Audi A1 a nakonec pořádně zalomcujte chlapíkem od Wrangleru. S chutí do toho :)

Inspirace

The JAG studio
www.jag-jeans.com

Staňte se na pár minut profesionálním fotografem. Vyberte si model, nafoťte spoustu fotek a složte z nich časopis. Prezentace je propracovaná do detailů, včetně výkřiků fotografa jako Avsome či Grejt :). A jen tak podprahově si můžete všimnout odhazovaných kousků oblečení s nenápadným logem JAG.

Inspirace

The Johny Cash Project
www.thejohnnycashproject.com

Na této stránce máte možnost podílet se na vzniku videoklipu pro píseň Johnyho Cashe Ain’t No Grave. Klip je sestaven ze snímků, které (dle předlohy) mohou kreslit (velice volně) sami návštěvníci webu. V písni se zobrazují ty snímky, které dostaly nejvíce hlasů a samotný klip se tak neustále proměňuje.

Inspirace

Axe Dirty Morning Test
www.dirtymorningtest.com

Dvě holky s váma natočí video, které pak následně zneužijí pro další video, které se tváří jako scénka vystřizená z diskuzního pořadu se sexuoložkou. Jedná se o značku AXE, takže nálada i témata jsou jasná. Závěr prezentace je na můj vkus až moc „přebrandovaný“… No, ale za klik to stojí…

Inspirace

Audi A1
microsites.audi.com/a1onlinespecial/

Výborně zpracovaná mikrostránka pro nový model Audi A1. Stránka vás asi nepřekvapí nějakou hlubokou myšlenkou či převratným nápadem. Stránky prostě fungují, jak mají, a navíc to i hezky vypadá. Nakonec právě o designu to vlastně celé je.

Inspirace

Wrangler Blue Bell
eu.wrangler.com/bluebell/

Někdy je možná docela fajn nepokoušet se hledat v některých webovkách smysl. Wrangler v prezentaci kolekce Blue Beel přišel s nápadem interaktivního videa. A myslím, že mu to docela vyšlo. Přinejmenším já jsem vydržel lomcovat s tím chudákem modelem ze strany na stranu docela dlouho.

Zdroj: Zdrojem tohoto článku jste vy sami – čtenáři Design portálu. Pokud budete mít tip na zajímavý web, ať už české či zahraniční produkce, napište nám do komentářů či rovnou na e-mail.

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/webdesign/webove-inspirace-duben-2010.html

09.04.10