Článek

Iva Frühlingová na videowebu Toni&Guy

Toni&GuyIva Frühlingová na videowebu Toni&Guy

Ačkoli v zahraničí jsou již videoweby běžnou praxí, v naších končinách se stále jedná spíše o vyjímku. O webech se širším využitím videa se u nás zatím spíše mluví než koná. Vyjímkou, která vybočuje z českého průměru, je web kadeřnické firmy Toni&Guy, kterým provází Iva Frühlingová. Web vzniknul ve studiu Nýdrle a právě zakladatel tohoto studia – Michal Nýdrle mi odpověděl na několik otázek.

Jak jste se dostali k zakázce pro Toni&Guy?

Toto je už naše třetí realizace pro značku Toni&Guy od jejich otevření prvního salónu v Dlouhé ulici.

Toni&Guy

Jak se vám podařilo přesvědčit klienta, ze video prezentace bude to právé a jak se vám podařilo přesvědčit Ivu Frühlingovou aby do toho šla?

Co se týče klienta, tak to nebyl zas tak velký problém. Klient řekl onu větu, kterou si přeje každá agentura „udělejte cokoliv, co bude naprosto netradiční“. Ivu Frühlingovou jsme úplnou náhodou dostali na casting, kde ukázala své schopnosti a naprosto předčila ostatní modelky. Problém ve spojení se značkou Toni&Guy neměla, ba naopak.

Toni&Guy

Inspirovalo vás něco nebo někdo k tomu udělat právě videoprezentaci než klasický textový web s obrázky?

Věděli jsme, že klient bude akceptovat cokoliv, co bude jiné. Proto jsme šli cestou nových trendů. Hodně k nápadu přispěla naše nová posila v kreativním týmu na pozici Creative Services Manager.

Toni&Guy

Kdo konkretně tuto zakázku dělal?

Nápad, grafiku, produkci a kompletní realizaci jsme dělali interně. Využili jsme externě služeb režiséra a postprodukce.

Toni&Guy
 
Prozradíte nějakou zajímavost z technické realizace webu?

Natáčeli jsme celý den v neděli od rána do 2h do rána. Všichni byli naprosto odhodláni se vydat z posledních sil, abychom měli dobré výstupy. Museli jsme kvůli záběrům 2x přestavět celou instalaci světel, zeleného pozadí a interiérové dekorace. Režiji dělal Miki Křen a postprodukci Aleš Suk. Kadeřnici a oblečení si zajištoval klient sám.

Toni&Guy

Kdo je autorem vtípků během prezentace? Spolupracovala i Iva anebo udělala to, co jste ji řekli?

No vtípky jsme se snažili připravit dopředu, ale Iva byla velice vynalézavá, takže jsme jí nakonec nechali se vžít do role a myslím, že to vyšlo báječně.

Toni&Guy

Jake dalši stránky s použitím videa jste dělali?

Momentálně připravujeme 3 stránky, které využívají také videa, ale princip je trošku jiný. Řekl bych, že je ještě více propracovaný co se interakce týče. Na výsledek a jméno klienta si musíte počkat
 
Jaké projekty jste v poslední době realizovali, čím by jste se chtěli pochlubit?

No jelikož děláme už přes měsíc na přípravách pro zmiňované 3 projekty, tak poslední realizace je z konce ledna. Jednalo se o web a kampaň pro film O Život. Udělali jsme docela kontroverzní kampaň ve spolupráci s agenturou Uncle. Naše virální kampaň měla v prvním týdnu po premiéře velikou úspěšnost.

Odkaz na web Toni&Guy

Díky za rozhovor

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/webdesign/toni-guy-fruhlingova-nydrle.html

13.03.08