Článek

Digitální lahůdky: Jak se stát členem Awwwards Jury

AwwardsDigitální lahůdky: Jak se stát členem Awwwards Jury

Mnozí z vás, kteří milují digitální média stejně jako já, možná zaznamenali, že jsem se jako první z ČR stal členem Awwwards Jury 2013. Řada z vás se mě ptala, jak se do této prestižní poroty dostat a co je pro to třeba udělat. V dnešním článku najdete odpověď.

-
Tomáš Silný, creative director, PositiveZero.co.uk, zdroj: PositiveZero.co.uk

-
Zdroj: awwwards.com

 

Awwwards jsou takoví weboví Oskaři

Pro nedigitální kolegy v rychlosti shrnu, co to Awwwards vlastně je a oč tam běží. Tři www v názvu jasně odkazují k webu. Posláním Awwwards je rozpoznat, objevit a podporovat talent a úsilí webových agentur, designérů, vývojářů, kreativců, kteří vytvářejí jedinečné digitální zážitky, jež jsou snadno použitelné, inovativní, intuitivní a krásné. Pro snadné pochopení poslouží příměr ze světa filmu – Awwwards jsou takoví weboví Oskaři.

A jakže to tedy probíhalo? V září byl vyhlášen konkurz na členy poroty pro rok 2013. Uchazeči měli představit sebe a svou práci. Uzávěrka přihlášek proběhla v prosinci. Mezitím všichni přihlášení dostali k dispozici Awwwards účet, aby se mohli seznámit se systémem hodnocení a prokázat své odhodlání na cestě státi se porotcem. Každému z více než 600 přihlášených designérů, vývojářů, art directorů, agentur nebo blogerů dorazilo poděkování za projevený zájem a nechybělo ani upozornění, ať nejsme zklamaní, pokud se nedostaneme do užšího výběru, neboť standard, který se od uchazeče očekává, je extrémně vysoký.

-
V dobré společnosti, zdroj: awwwards.com

 

Porota má 66 členů z 5 kontinentů.

O měsíc později nás na shortlistu zůstalo 100. V této fázi mi hodně pomohl náš čerstvě vytvořený agenturní web. Po posouzení našich profilů, zkušeností, kariérní trajektorie a talentu padlo v lednu finální rozhodnutí. Zůstalo cca 50 finalistů, kteří byli poctěni a stali se hrdými členy poroty pro rok 2013. Nyní má porota 66 členů (někteří zůstali z minulého ročníku) z 5 kontinentů.

V České republice je spousta šikovných lidí, tak přihlašte své projekty do Awwwards. Dejme společně světu vědět, že i u nás vznikají špičkové digitální projekty.

Zajímavost: za tři měsíce jsem ohodnotil přes 500 projektů.

Přečtěte si také:
Digitální lahůdky: Mapy a jejich kreativní využití

 

Ukázky mnou nejlépe hodnocených stránek

Form Follows Function

-
Zdroj: awwwards.com

-

Diesel Black Gold

-
Zdroj: awwwards.com

-

D’Angelico Guitars

-
Zdroj: awwwards.com

-

Coffee Surfing illy

-
Zdroj: awwwards.com

Autor
Tomáš Silný, creative director, PositiveZero.co.uk

Design portal

https://www.designportal.cz/webdesign/tomas-silny-awwwards-jury.html

28.02.13