Článek

České studio Oficina získalo v New Yorku zlato za rebrand Slovenské televize

Grafické studio Oficina získalo zlato na prestižní soutěži PromaxBDA Global Excellence Award za svou práci na redesignu slovenské televize RTVS. Zlatá soška z tzv. Oscarů televizní grafiky patří pražskému studiu v jedné z hlavních kategorií – Art Direction and Design: General Channel Image Campaign.

Oficina na soutěži proměnila nominaci za svůj loňský redesign obou kanálů slovenské televize veřejné služby, který před třemi týdny ocenila i slovenská porota Národnej ceny za komunikačný dizajn. Na předávání cen v New Yorku nechala Oficina za sebou na druhém místě interní tým CNN za design jejich mezinárodní zpravodajské stanice.

„Máme obrovskou radost, protože jsme uspěli v obrovské konkurenci televizí a studií z celého světa, navíc v jedné z nejdůležitějších kategorií,” uvedla za studio Oficina Vlaďka Cimbálníková.

V rámci redesignu RTVS vytvořila Oficina kompletně novou grafickou podobu on-air promo systému obou stanic včetně identů tak, aby loga kanálů zůstala beze změny.

„Největší výzvou se pro nás stal pohyb loga a způsob, jak ho dostat ze statické podoby. Jsme rádi, že se nám podařilo najít pro oba kanály unikátní princip, který vytváří filozofii identifikačních znělek a spojuje animační prvky self-promotion. Zároveň představuje pevný, ale otevřený systém, díky kterému se vizuální identita může dát rozvíjet a budovat,“ doplnila Vlaďka Cimbálníková.

Pro studio Oficina se jedná již o sedmé ocenění ze soutěží PromaxBDA. V předchozích letech již slavila dvakrát stříbro za design stanice Prima Cool, zlato za značku Prima Love, zlato a stříbro za design kanálu Film+ a bronz za design stanice Pětka.

Nedávno jsme nakoukli do kanceláří studia Ofina, podívejte se s námi.