Článek

Konference pro motion designery Mouvo se blíží. Na koho se můžete těšit?

Konference Mouvo si během šesti předcházejících ročníků vybudovala skvělé jméno jako akce, která rozhodně stojí za návštěvu. Tradičně láká na vysokou kvalitu přednášejících  — letos se můžete těšit na tyto speakry: Christoph Grunberger, Peter Eszenyi, Patrick Doan, Sander Sturing, Paul Heys a Rogier van der Zwaag. Akce se uskuteční 8—9. dubna 2022 v novém technologickém centru budovy UMPRUM v Mikulandské ulici, konferenci bude předcházet workshop. 

To nejlepší z grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií

Konference se vrací ke dvoudennímu formátu a tentokrát bude jejím ústředním tématem a klíčovými slovy zážitek a zkušenost. Pod jednotným anglickým heslem Experience představí vystupující, jak se naše vnímání a prožívání audiovizuálního obsahu proměňuje. Jaký vliv mají nové technologické prostředky, komunikační přístupy a široké spektrum mediálních možností. Ať už se jedná o drobné interakce na osobních zařízeních nebo masivní veřejné instalace. Rozmanité zázemí souboru přednášejících umožní pohled na prožívání uživatelů, diváků nebo zážitek se značkou. Stejně tak se mezi probíranými tématy objeví zkušenost a její role v kreativním odvětví.

Letos se konference znovu přesune na nové místo. Pořadatelé se tentokrát dohodli s pražskou UMPRUM na využití nového technologického centra v Mikulandské ulici. Inovativní prostředí moderního školního zázemí se pojí s další proměnou konference. Kromě prezentací vlastní práce designerů tentokrát Mouvo obohatí také teoretické přednášky, díky kterým mohou diváci lépe vnímat kontext představovaných děl.

„Kdysi jsme začínali jako konference zaměřená na motion design. Neustále ale naši oblast zájmu rozšiřujeme. Chtěli jsme publiku nabídnout hlubší teoretický kontext a také se posunout více do oblasti digitálního umění a současné audiovizuální kultury a designu obecně.“
Vlaďka Cimbálníková, producentka konference a studia Oficina

Na akci tak vystoupí například Christoph Grünberger, německý designer a také autor knih Analog Algorithm a The Age of Data. Svou druhou publikaci, která vznikla díky velice úspěšné kampani na serveru Kickstater, věnoval tématu programování a práce s daty v současném umění a designu.

Christoph Grünberger

Mezi další účastníky konference patří Peter Eszenyi, design director maďarského původu. Eszenyi po deseti letech zkušeností v reklamních agenturách věnoval další dekádu oblasti filmových vizuálních efektů a tvorbě rozmanitých futuristických interfaců pro hollywodské blockbustery jako Blade Runner 2049, Ghost in the Shell, Avengers nebo Pacific Rim. Následně si založil vlastní studio a také se věnoval svému osobnímu velkému projektu. Za použití fotogrammetrických postupů a archivních fotografií umožnil unikátní zážitek z 3D prostoru přístání mise Apollo na měsíci.

Peter Eszenyi

Další vystupující na konferenci budou pořadatelé oznamovat postupně na svých sociálních sítích. Měsíc před samotnou akcí ještě nabídnou svým fanouškům exkluzivní workshop, který se bude věnovat novým procedurálním postupům a designu v populární 3D aplikaci Blender. Workshop povede slavný lektor populárního webu Entagma Manuel Casasola Merkle a počet účastníků bude limitován.

Další přednášející

Paul Heys

Sander Sturnig

Patrick Doan

Vstupenky a více informací najdete na webu www.mouvo.cz a sociálních sítích. Vedle toho si můžete také zakoupit originální kousek z limitované edice Mouvo produktů na www.mouvo.cz/shop.

 

Zdroj a foto: mouvo.cz