Článek

Blíží se festival motion designu Mouvo — tentokrát s hlavním tématem vzdělávání

Praha a motion design – spojení, které se neustále upevňuje. Především díky festivalu Mouvo, který 22. a 23. února již počtvrté uspořádá oceňované pražské studio Oficina. Publiku v divadle Archa nabídne opět to nejlepší, co světová scéna motion designu nabízí. Vedle toho spouští také novou edukační platformu Mouvo Lab.

Mouvo 2019 line up

We’re thrilled to announce the line up for Mouvo 2019. And we just can’t wait to see ASH THORP @memotv Illo The Designers Republic @fedfragapane @ImNidiaDias Pixeltrain | 3D | VFX | Animation +more to be announced soon. Do not miss them https://mouvo.cz/tickets-info/ #mouvo

Zveřejnil(a) Mouvo dne Pondělí 19. listopad 2018

Grafický design, animace, film, speciální efekty, nové technologie, programování nebo interaktivní aplikace. Pestrost oborových průniků, na kterých motion design staví, neustále posouvá své hranice. Každý den se objeví nové dílo, které mění chápání dynamické vizuální komunikace. Zůstat relevantním vizuálním tvůrcem a být připravený na budoucnost v tak dynamickém prostředí vyžaduje neustálé poznávání čerstvých a inovačních myšlenek, technologií nebo inspirace. Také proto vybrali pořadatelé Mouva pro další ročník jako společnou jednotící linku téma edukace.

„Vzdělávat se sám. Učit se navzájem. Vyučovat ostatní. Učit stroje a čerpat vědomosti od nich. A samozřejmě vyučovat pomocí motion designu a ještě mnohem víc. Vzdělání v pohybu nás žene dopředu,“ tak zní hlavní teze čtvrtého ročníku festivalu Mouvo.

Ash Thorp

Pro spoustu návštěvníků bude hlavním lákadlem proslulý kalifornský designer a ilustrátor Ash Thorp, který se věnuje tvorbě pro film a počítačové hry. Ať už se jedná o design titulkových sekvencí, vizuální koncepty nebo design interaktivních rozhraní. Kromě toho natáčí vlastní filmy inspirované komiksy a sci-fi tématikou. Mezi jeho poslední projekty patří práce pro snímky Blade Runner 2049 nebo Ghost in the Shell. Vedle toho produkuje vlastní podcast nejen o motion designu a spoluzaložil vzdělávací portál Learn Squared, kde sám učí několik online kurzů.

Memo Akten

Podobně hvězdný status má vizuální umělec a výzkumník tureckého původu Memo Akten. V jeho tvorbě i akademickém bádání dominuje využití umělé inteligence a strojového učení, neuronových sítí, generativního obrazu, ale také světel a laserů, dronů, zvukových instalací a prvků performance. Spoluzakládal a působil ve studiu Marshmallow Laser Feast, vystavoval v řadě prestižních světových galerií a ve své práci často naráží na témata osobní svobody a dopadů nových technologií.

Federica Fragapane

Jako další na festivalu vystoupí Ian Anderson, zakladatel legendárního britského studia Designers Republic, Federica Fragapane, informační designerka, která za své datové vizualizace posbírala řadu cen. Dále portugalská art directorka a designera Nidia Dias, která svou abstraktní a vizuálně přitažlivou tvorbou stihla během své poměrně krátké kariéry oslnit několik prestižních motion design studií. A nebo také Ilenia Notarangelo, zakladatelka turínského studia Illo. To je známé pro svůj vlastní originální edukační přístup a nebo také pro svůj automatizovaný systém Algo na tvorbu online videa pro klienty jako Bloomberg nebo Product Hunt.

Nidia Dias

Novinkou na festivalu bude možnost účastnit se delšího workshopu. Pro zájemce o 3D sofware jako Houdini nebo Cinema 4D bude atraktivní absolvovat dílnu, kterou povede Helge Maus, populární německý autor knih a tutoriálů známých pod značkou Pixeltrain. Detaily této novinky související s tématem vzdělávání a také zbývající festivalové řečníky organizátoři festivalu ještě postupně odhalí.

„Ještě nám zbývá potvrdit si účast se dvěma dalšími vystupujícími. Pro workshopy jsme vytvořili vlastní novou platformu Mouvo Lab,” vysvětlila Vlaďka Cimbálníková, producentka festivalu a studia Oficina.

Ilenia Notarangelo

Mouvo Lab vznikl jako nová edukační platforma pro zájemce o motion design. Na rozdíl od každoročního festivalu bude čtyřikrát do roka nabízet workshopy zaměřené na široké spektrum témat. Od softwarových znalostí po kreativní dílny. Kromě workshopů se Mouvo Lab zaměří i na jiné způsoby edukace. Jeho prvním výstupem byla expozice o motion designu na letošním Bienále grafického designu v Brně.

Stejně jako v předchozích ročnících festival skloubí přednášky elitních světových tvůrců a možnost získat kontakty, proniknout do oborové komunity a nebo třeba prohodit pár slov s vystupujícími a to díky možnosti zakoupení Mouvo Lover vstupenek, jenž opravňují přístup na party s vystupujícími. Sobotní den pak vyvrcholí festivalovou afterparty.

Zveřejnil(a) Mouvo dne Úterý 13. listopad 2018

Více informací a kompletní program najdete na webu www.mouvo.cz nebo na Facebooku. Vedle toho si můžete také zakoupit originální kousek z limitované edice Mouvo produktů na store.mouvo.cz.

Zdroj a foto: mouvo.cz
Článek je součástí mediálního partnerství s festivalem Mouvo