Akce

Letošní Mouvo bude exkluzivnější a nabídne více workshopů

● Termín: 31. 8 — 2. 9 2021 (workshopy), 3. 9. 2021 (konference)
● Místo:  CAMP Praha a online stream
● Vstupné: od 800 Kč

V novém termínu a novém prostředí se dočká oceňovaná konference Mouvo svého šestého ročníku. Na začátku září se diváci v pražském CAMPu mohou těšit na exkluzivní hosty i širší nabídku workshopů vedených hvězdami svého oboru. K dispozici bude premiérově i video stream a při zhoršených epidemických podmínkách proběhne celá událost online.

Akce, kterou pořádá pražské studio Oficina, jako vždy nabídne to nejlepší, co nabízí světová scéna audiovizuální kultury na průniku grafického designu, animace, filmu a interaktivních technologií.

Letošní Mouvo chce inspirovat vášní v různých formách a projevech kreativity. Ať už se jedná o vytoužené projekty, spolupráci snů a nebo čirou radost z precizně zpracovaného designu.

„Moc se mi líbí citát amerického fotografa Marka Clennona o tom, že kreativita pomáhá proti osamělosti a odjakživa posilovala lidské komunity. To platí pro každou dobu a pro tu aktuální covidovou obzvlášť,“ zmiňuje Vlaďka Cimbálníková, producentka festivalu a studia Oficina.

Šestý ročník Mouva bude zároveň exkluzivnější a především pro věrné fanoušky. Tentokrát proběhne konference během jednoho dne a k dispozici bude asi polovina běžného počtu vstupenek, aby akce odpovídala svou kapacitou vládním nařízením. Nicméně, kdo si nestihne včas zakoupit lístky, může alespoň sledovat přednášky přes živý video stream, který bude tentokrát premiérově k zakoupení.

Mezi největší hvězdy blížící se akce patří bezesporu David Bailey, který svou kariéru začal v legendárním britském studiu The Designers Republic a v poslední dekádě působí ve vrcholné funkci BBC. Jakožto UX principal dohlíží na kompletní digitální design britského média veřejné služby. Divákům v Praze představí design strategii pro digitální produkty BBC a zaměří se také na to, jakou roli hraje motion design při budování značky v digitálních produktech a jak může pomáhat uživatelské přístupnosti.

Zdroj: David Bailey

Dalším hostem z Londýna bude populární XK studio, které založil společně s Alexou Sirbu český designer Lukáš Vojíř. Úspěšná dvojice proslula především propracovanými 3D animacemi pro značky jako Microsoft nebo třeba spoluprací s věhlasným grafickým designerem Stefanem Sagmeisterem.

Zdroj: XK studio

Slavné francouzské studio H5 pak představí svou oceňovanou animovanou tvorbu, která zahrnuje autorské krátké filmy, ale také proslulé hudební klipy pro kapely Royksöpp nebo Goldfrapp a reklamy na projekty jako Adidas x Kanye West nebo Christian Dior.

Zdroj: H5

Poněkud odlišný kreativní přístup k tvorbě videa pak ukáže polský designer a experimentátor Ksawery Kirklewski. V jeho poslední spolupráci se slavným hudebníkem Maxem Cooperem se projevuje fascinace modularitou digitálního obrazu a také procedurální grafické postupy.

Zdroj: Ksawery Kirklewski

Konference Mouvo nabízí kromě přednášek světové špičky audiovizuální tvorby také možnost stát se součástí komunity, která se kolem akce vytváří. Díky své jedinečné atmosféře a zaměření se do Prahy pravidelně vracejí jak diváci, tak vystupující. Tentokrát se divákům znovu představí animátor a režisér maďarského původu Gergely Wootsch, který na úplně prvním ročníku Mouva vystoupil ještě v sekci nadějných mladých hvězd středoevropského původu.

Zdroj: Gergely Wootsch

Stejně tak se do Prahy vrátí populární mnichovské studio Kurzgesagt nebo švýcarský designer Andreas Gysin a to v roli lektorů nových workshopů, které představují unikátní příležitost naučit se něco nového rovnou od samotných hvězd oboru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Mouvo (@mouvo)

Edukační platforma Mouvo Lab, která zastřešuje exkluzivní dílny se zahraničními lektory a naposledy byla kompletně vyprodaná, se letos navíc rozšiřuje a nabídne rovnou čtyři workshopy. Kromě dvou zmíněných se zájemci mohou zaměřit na přípravu kvalitních styleframů a prezentací s art directorem Thiagem Maiou z londýnského studia Cookie a také na 3D animace pro virtuální realitu s Lucií Jančovou.

Stejně jako v předchozích ročnících Mouvo skloubí vystoupení elitních světových tvůrců a možnost získat kontakty, proniknout do oborové komunity a nebo třeba prohodit pár slov s vystupujícími. Večer před konferencí se držitelé Mouvo Lovers vstupenek mohou zúčastnit uzavřené večeře s vystupujícími, letory a organizátory. Páteční dlouhý den pak uzavře afterparty.

Vstupenky, více informací, profily všech vystupujících a kompletní program najdete na webu www.mouvo.cz. Vedle toho si můžete také zakoupit originální kousek z limitované edice Mouvo produktů na www.mouvo.cz/shop.

Termín a místo:

  • 31. 8 — 2. 9 2021 (workshopy)
  • 3. 9. 2021 (konference)
  • CAMP Praha a online stream

Vstupné:

  • Celodenní vstup 2 200 Kč
  • Pro studenty 1 800 Kč
  • Celodenní online stream 2 200 Kč
  • Cena za jednu online přenášku 800 Kč

Lístky zakoupíte na webu Mouvo.

Další informace:

Zdroj a foto: mouvo.cz