Akce

Mouvo 2020

● Termín: 21.—22. 2. 2020,
● Místo: Praha,
● Vstupné: od 1800 Kč

Na konci února se populární konference Mouvo dočká pátého ročníku. Akce, kterou pořádá oceňované pražské studio Oficina, jako vždy přichystá pro publikum v divadle Archa to nejlepší, co nabízí světová scéna vizuální komunikace na průniku grafického designu, animace, filmu, speciálních efektů a nových technologií. Souběžně s konferencí se pokračování dočkají i workshopy a edukační platforma Mouvo Lab, která zastřešuje exkluzivní dílny se zahraničními lektory a naposledy byla kompletně vyprodána.

Po čtyřech letech a tématech jako budoucnost, vzdělávání nebo oborové přesahy si konference svou náplní lehce odpočine a zaměří se na spojení zábavy a designu. Na videohry, televizní a filmový obsah, hudební videa, živá vystoupení, ale taky na kreativní přístupy, kdy design vzniká hrou a zábavným experimentem.

„Pojďme se společně inspirovat těmi nejlepšími tvůrci, kteří vědí, jak na to.”

Kdo na konferenci vystoupí?

David OReilly
Úspěšný animátor a herní designer irského původu David OReilly, známý pro své hry Mountain a Everything, které posbíraly zástup herních úspěchů. Má za sebou také spolupráci na celovečerním snímku Her nebo hudebních formátech, mimo jiné pro skupinu U2.

Troika
Proslulá kalifornská agentura pomáhá nejúspěšnějším mediálním značkám jako HBO, Hulu, UFC, ESPN nebo CBS jak ve vizuálním řešení, tak především v jejich strategii a práci s propagací a obsahem. Nahlédnutí do strategického přístupu k předním značkám amerického zábavního průmyslu přinese za společnost Troika Kevin Aratari.

Animade
Londýnské studio, které v roce 2010 založila dvojice Ed Barrett & Tom Judd. Na svém kontě mají například hravé animace pro Facebook, BBC či Dropbox.

Gysin-Vanetti
Přesah od digitálních zobrazovacích médií pak ukáže duo Gysin-Vanetti, které se specializuje na experimentální fyzické instalace a jejich kódování.

John Likens
Jako design director má na starosti vizuální identitu hollywoodských trháků i speciální efekty a grafické sekvence ve filmech. Pracoval na snímcích jako Robocop, Iron Man 3, Deadpool 2 nebo sérii Taboo.

Cabeza Patata
Za londýnským studiem stojí dvojice Katie Menzies & Abel Reverter. Jejich práce reprezentují hravost a zábavu. Pracovali pro velké značky jako Apple, New York Times či Spotify.

Mate Steinforth
Německý režisér, designer a VJ ze studia Sehsucht představí práci na hudebních klipech, projekcích a experimentech s rozšířenou a virtuální realitou.

Podívejte se na celý program akce.

Workshopy

Mouvo konference se i letos rozšíří o exkluzivní kreativní a technologické workshopy, kterými jsou například pohled do softwaru Houdini pro motion designery s populárním německým lektorem Helge Mausem. Také se vrátí zakladatel legendárního studia the Designers Republic Ian Anderson, který povede workshop zaměřený na branding nazvaný Rebrand God. Účastníci Mouva se také mohou těšit na prezentace technických postupů v 3D softwaru Cinema 4D a populárním herním enginu Unreal Engine 4.

Placené workshopy i prezentace zdarma mají omezenou kapacitu účastníků, takže se vyplatí příliš neváhat a zaregistrovat se, případně koupit vstupenku. Vedle toho nabídnou partneři konference celou řadu dalších volně přístupných workshopů či technických ukázek hardwarových řešení pro digitální design.

Zveřejnil(a) Mouvo dne Pondělí 20. ledna 2020

Snažíme se zaměření Mouva neustále posouvat. Začali jsme jako konference motion designu, ale po letech je náš záběr výrazně širší. Obzvlášť pojetí aktuálního ročníku nabízí řadu témat jak pro designery, animátory a filmaře, tak pro stratégy, brandingové specialisty, ale také herní vývojáře, ilustrátory, kodéry a umělce,“ uvádí Vlaďka Cimbálníková, producentka festivalu a studia Oficina.

Stejně jako v předchozích ročnících Mouvo skloubí přednášky elitních světových tvůrců a možnost získat kontakty, proniknout do oborové komunity a nebo třeba prohodit pár slov s vystupujícími. Páteční večer po skončení přednášek završí VIP party pro držitele Mouvo Lovers vstupenek. Sobotní dlouhý den pak uzavře afterparty.

Termín a místo:

  • 21.—22. 2. 2020
  • Divadlo Archa, Na Poříčí 26, 110 00 Praha

Vstupné:

  • 3200 Kč
  • 1800 Kč studenti

Další informace:

Zdroj a foto: mouvo.cz