Článek

Představujeme špičku motion designu — přednášející festivalu Mouvo 2018

Už za pár dnů se do Prahy sjede elita světového motion designu. Na třetím ročníku festivalu Mouvo uvidíte přednášející, kteří ve svém oboru patří mezi špičky. Festival začíná v pátek 23. března v podvečer a bude pokračovat až do soboty 24. března.

Studio Oficina, které je pořadatelem festivalu, připravilo každému ze sedmi přednášejících video medailonek, ve kterém najdete rychlý průřez portfoliem daného speakra. Medailonky jsou zveřejňovány postupně — kompletní sedmičku tak budete moci shlédnout až v posledních dnech předcházející festivalu.

Dvein

Duo Teo Guillem a Carlos Pardo jsou z Barcelony a působí pod značkou Dvein. Na svém triku mají řadu komerčních i kulturních projektů, ve kterých rádi experimentují — jak s kamerou, tak s vizuálními efekty. Mezi jejich klienty patří například National Geographic, Canal+ a další.

Entagma

Manuel Casasola Merkle a Moritz Schwind jsou vůdčími postavami studia Aixsponza v Mnichově. Tito technologičtí kouzelníci a nadšenci do velkých a komplexních projektů představí svůj web Entagma — místo, kde publikují návody na tvorbu pokročilých animací.

BUCK

Ryan Honey byl před 14 lety jedním ze zakladatelů studia Buck a stále působí na pobočce v Los Angeles. Záběr tohoto studia je velmi široký — od tradičních až po sofistikované 3D animace a speciální efekty. Mezi jeho klienty patří Google, Apple, Facebook, CNN či IBM. Jen za loňský rok získalo toto studio 14 mezinárodních ocenění.

Proud Creative

Roger Whittlesea z londýnského studia Proud Creative je známý svým sofistikovaným přístupem k designu a brandingu. Ve studiu vznikají skvělé práce pro klienty jako Sony Playstation, BT Vision nebo CNN. Přestože se specializují na branding a vizuální identitu, motion design hraje v jejich zakázkách velkou roli. Mají za sebou i sérii identlů pro televize S4C či Welsh TV.

Found

Mike Sharpe a Stephen Bates ze studia Found se specializují na motion design napříč různými platformami. Mezi jejich klienty patří Microsoft, BBC, Rolls-Royce a mimo jiné i hudební skupina Take That. Mají za sebou také vlastní krátký film — Pes a slon, za který získali několik cen.

Field

Vizuální kouzelníci Alice Shaughnessy, Jonas Otto, Julien Bauzin a Phillip Peters ze studia Field budou k vidění během pátečního večera. Ve své práci kombinují umělecký a technologický přístup k motion designu. Což zaujalo klienty Adidas, Nike, Maserati nebo Britskou knihovnu.

Maxon

Jonas Pilz je členem týmu ve společnosti Maxon, výrobce populárního software Cinema 4D. Jonas rád objevuje nové cesty, jak vytvářet 3D objekty bez toho, abyste museli mít profesionální znalosti software. V Maxonu pracuje od roku 2015 a věnuje se prezentaci produktu Cinema 4D na workshopech a festivalech. K vidění bude v rámci pátečního programu.


Stále ještě jsou k dispozici vstupenky — lístek se dá pořídit za 2200 Kč, přičemž studenti mají 400 Kč slevu. O festival je tradičně velký zájem, s koupí lístku tedy raději neváhejte.

Program festivalu najdete na stránkách mouvo.cz.

Zdroj a foto: mouvo.cz