Článek

Batoh do kanceláře i posilovny Thule Vea. Jaké vychytávky nabízí nový model?

Když jsme zhruba před půl rokem testovali batoh Thule Vea, měli jsme k dispozici tu větší z dvou nabízených velkosti — 17 a 21 litrů. Shodli jsme se na tom, že nám spíše dává smysl ta větší verze, kam se vše potřebné vejde „tak akorát“. Nyní, po pár měsících od recenze, se objevil nový model z této řady. Už se nenabízí ve dvou velikostech, ale koupíte ho pouze v jedné, větší 25 litrové verzi. Koukli jsme mu na zoubek (i plyšovou kapsu) a níže si o něm můžete přečíst víc.

Oddělané prostory pro kancelář a sport

Koncept „z kanclu do posilovny“ se evidentně Thule osvědčil. Batoh, stejně jako předchůdce, nabízí oddělené prostory pro sportovní vybavení (boty, oblečení, pití)  a věci do kanceláře (notebook, tablet, poznámky, kabeláž). Pro ty, kteří jdou z kanclu rovnou sportovat a nechtějí, aby se nechtěné „vůně“ propojily, je to ideál. Výhodou také je, že oddělené prostory nejsou určeny napevno — to znamená, že když například neberete boty (které se ukládají do batohu ze spodní části), tak vám zbude víc místa na oblečení. Oproti předchozí verzi zde přibyla praktická stahovací šňůrka, takže spodní vak na boty se dá stáhnout tak, že zabírá minimum prostoru, pokud jej právě nevyužíváte.

Novinkou je velká kapsa, která klopově překrývá horní část batohu a zasahuje zhruba do jeho třetiny. Uvnitř najdete pohodlně přístupnou plyšovou kapsu, která je vskutku obrovská. Je zde dostatek místa nejen na telefon, ale bez problémů zde umístíte veškerou kabeláž a redukce, které jsou pak snadno přístupné ve chvíli, kdy máte batoh u stolu. Škoda jen, že se uvnitř nedají nějak uspořádat.

Část vyhrazená pro věci do kanceláře obsahuje tři polstrované zasouvací kapsy a jednu se síťkou na zip. Vejde se sem bez problémů 15-ti palcový Macbook, tablet a bloček nebo časopis. Je to část, která je maximálně chráněna před nárazy a máte ji přímo na zádech, takže věci, které by mohly tlačit, si spíše nechte do přední kapsy.

Hezkou vychytávkou je i možnost přenášení karimatky, která se srolovaná vloží pod klopovou kapsu a pomocí přezek utáhne tak, aby nevypadla.

Technické zpracování

Co se podařilo vyladit opravdu k dokonalosti je technické zpracování a pohodlí, s jakým se batoh nosí. Zejména pokud máte batoh na zádech delší dobu nebo v teple, tak oceníte odvětrávací kanálek na zadním panelu, umožňující proudění vzduchu, takže se s ním nepotí záda.

Oproti předchozí verzi zde nenajdete možnost popruhy sbalit do vlastní kapsy, což byl asi dobrý nápad, ale moc lidí ho nevyužilo. Trochu cviku chce také zapínaní klopové kapsy — nejsou zde klasické přezky, ale háček, který musíte mechanicky zasunout do očka v protikusu. Je to komplikovanější, ale rozhodně bezpečnější, zvlášť pokud se pohybujete ve městě.

Jak už bylo uvedeno v úvodu, Thule Vea se nabízí pouze ve verzi o objemu 25 litrů a vybrat si můžete ze tří variant spíše chlapských barev — Black (tmavě šedá), Light Navy (světle modrá) a Deep Teal (zelenkavá). Použitá tkanina vypadá odolně a výrobce se chlubí i zipem z ušlechtilého materiálu — vypadá bytelně, ale jeho odolnost odhalí až čas. Bylo myšleno i na bezpečnost, takže reflexní prvky najdete na přední straně a také v popruzích.

Oficiální cena batohu je 3570 Kč, ale dá se sehnat i o nějakou stovečku levněji. Na to, že jsou to vlastně dva batohy v jednom, je to cena velmi slušná. Za nás tedy palec rozhodně nahoru.

Zdroj a foto: thule.com