Hezké české

Weby hezky česky: Pilsner Urquell

Pilsner UrquellWeby hezky česky: Pilsner Urquell

Agenturu Symbio asi není třeba zvlášť představovat. Práce Symbia dlouhodobě vynikají, co se kreativity i zpracování týče, vysoko nad průměr a proto rovnou představíme web, který z jejich dílny nedávno vyšel. Jedná se o web pro prémiové české pivo Pilsner Urquell. Značka, která je známá po celém světě pro svoji kvalitu a typickou chuť, nedávno dostala nový kabát, který jí opravdu padne. A jak se líbí Vám?

Tvuj soused

Pilsner Urquell Web

Adresa:
http://www.pilsner-urquell.cz/

Popis:
Místo několika boxů s novinkami a upoutávkami na důležité části webu jsme vytvořili celostránkové animace a videa, která jednoduchou formou sdělí milovníkům „plzně“ vše podstatné.
Po provedení úvodní analýzy jsme pro nový web vybrali pouze funkce, které uživatelé chtějí sami využívat a jsou pro ně užitečné.

Hlavní menu jsme ukotvili ve spodní části stránek, díky čemuž se uživatelé mohou na webu snadno orientovat a rychle najít požadované informace bez zbytečného posouvání stránky.
Jednu z nejvíce navštěvovaných sekcí původního webu, tzv. Pub Guide, jsme postavili na Google Maps. Veškeré informace o hospodách a restauracích nyní uživatelé najdou přehledně uspořádané na jedné stránce.

Na každé stránce se kromě samotného obsahu nacházejí tzv.promoboxy směřující uživatele do tematicky podobných sekcí webu. Uživatelé se dozvědí vše potřebné a zároveň na webu stráví více času.

Vznikla také Facebook aplikace, která Vám umožní poslat si s kamarády virtuální „plzničku“, i když zrovna sedíte ve své kanceláři. Více na stránkách Symbia.

Tvůrčí tým:
SYMBIO Digital, s.r.o.

Datum spuštění:
Červen 2009

Klient:
Plzeňský Prazdroj, a. s.

Zajímavost:
Zábavné bylo, když jsme výběrové komisi při prezentaci v rámci tendru chtěli demontrovat sílu virálního marketingu a před jejich zraky jsme pomocí těhotenského testu ověřovali „bohatství skryté uvnitř“ mezi Pilsner Urquell a nejmenovaným konkurenčním pivem. Jako „zázrakem“ nám na Plzničce naběhly dvě čárky a na druhém ne. Malý trik na diváky zabral, ale videa se nakonec nerealizovala. Škoda :-)

Tvuj soused

Tvuj soused

Tvuj soused

A jak se nový Pilsner Urquell líbí Vám? Pokud máte tip na zajimavý web do této rubriky či byste chtěli představit ten váš napište nám anebo vložte komentář do diskuze pod článkem

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/hezke-ceske/pilsner-urquell-symbio.html

20.08.09