Hezké české

Šperk z Jizerských hor, který dělá lidi lepší

 Jizerský šperk

Jizerský šperk pochází z autentického prostředí Jizerských hor. Je to šperk, který dělá lidi lepší, hezčí, jiné nebo odvážnější. Člověk se před ním nemusí bát, ani se před ním stydět. Musí ho jen užít, vychutnat, obejmout, prozkoumat a milovat.

Jizerské šperky jsou kombinací dřeva z lokálních lesů a křišťálu, který má na severu Čech dlouholetou tradici. Každý kousek je tedy originálem.

Ocenění:

Projekt Jizerský šperk byl v roce 2014 oceněn cenou Mistr křišťálu od společnosti Preciosa.

Zajímavost:

Každý z kousků Jizerského šperku je voskován včelím voskem, má své sériové číslo s vlastním certifikátem. Pro dokonalou ochranu je šperk vložen do luxusní dřevěné krabičky, která je vystlaná látkou té nejvyšší kvality.

jizersky_sperk_04

jizersky_sperk_03

jizersky_sperk_02

jizersky_sperk_01

 

Zdroj: studioskubb.cz

Studio SKUBB.

SKUBB. je liberecké kreativní studio založené v roce 2012 Janem Salanským a Jakubem Neufussem. Jejich tvorba se pohybuje na pomezí mezi designem, volným či užitým uměním. Rádi pracují s tradičními materiály netradičními způsoby v závislosti na kontextu místa a času. Mezi primární projekty patří šperky Jizerky nebo nábytek ze sekce Papermash. Inspirují se prostředím, kde žijí a také přírodou, která nás všechny obklopuje. Nebojí se tradice, protože tu je nová éra 21. století

V posledních letech se práce studia objevila na výstavách jako jsou Designblok, Designweek, DDR, slovenském Design Forum a nebo se jejich šperky objevily na Milánském ISalone.

jizersky_sperk_05

Jan Salanský. Zdroj: studioskubb.cz

jizersky_sperk_06

Jakub Neufuss. Zdroj: studioskubb.cz