Hezké české

Hezky česky: Knížka Pilsen, open up!

Kniha Pilsen, Open Up! Věry Marešové je v podstatě přihláškou města Plzně do soutěže o titul Evropské hlavní měto kultury 2015. Kniha je opravdu netradičně zpracovaná, využívá nových technologií a celkově se asi vymyká tomu, co si pod pojmem „přihláška“ většina z nás představuje. O to větší radost mám z toho, že vám ji můžeme na Design portálu představit.

-

-"

-

Přihláška města Plzně do soutěže o titul Evropské hlavní měto kultury 2015

Tvůrčí tým:
Grafická uprava a koncept Věra Marešová
DTP Ondřej Zámiš

Kde je možno vidět:
Pravděpodobně lze přihlášku vidět na Magistrátu města Plzně, ale nejsem si jista. Náklad byl bohužel omezený.

Popis:

Jsou zde zpracovány zadané otázky, na které v rámci kandidatury musí team Plzeň 2015 odpovědět. Také jsou zde podrobně vypracovány projekty, které je potřeba v městě Plzni řešit. Já jsem měla na starosti grafickou podobu a grafický koncept přihlášky – knížky. Znamenalo to zpracovat přihlášku tak, aby zaujala porotce z Bruselu, ale taky Ministerstvo kultury.

Koncept vycházel prvotně ze sloganu Pilsen, Open Up! V procesu prezentace teamu Plzeň 2015 jsme se shodli, že Plzeň je žena, která prošla určitým vývojem. Tento koncept byl doplněn textem Ta Plzeň! Autorem textu je Vilém Dubnička a právě tento text mě inspiroval k dotažení celého konceptu. V podstatě to byla oboustranná inspirace – já měla v návrhu obálky texty „dotkni se mě“ nebo „odhal mě“. To vše již bylo spojeno s tím, že bude použita termobarva.

I přesto jsem se musela seznámit s kapitolami přihlášky a pochopit tak celý její smysl a to, co se v ní řeší. Možná byla výhoda i to, že jsem pracovala na vizuální podobě druhého kola kandidatury a mnohem více jsem do problematiky byla ponořena.

Je velmi těžké zestručnit popis konceptu knížky. Například jsou zde i perforace – určitá kolečka, kterými můžeme nahlížet na akce, které se konaly v rámci kandidatury. Kromě toho bylo náročné DTP, což měl na starosti Ondřej Zámiš a o tom můžu říct, že provedl 100% kvalitní DTP v neuvěřitelném termínu.

Děkuji za velkou trpělivost tiskárně TRICO, která tuto knížku tiskla.

Datum spuštění:
červen 2010

Klient:
Město Plzeň

Získaná ocenění:
Pro knihu konkrétně žádná, ale město Plzeň se stalo Evropským hlavním městem kultury 2015

Další informace

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

A jak se knížka líbí Vám?
Pokud máte tip na zajimavý web do této rubriky či byste chtěli představit ten váš napište nám.

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/hezke-ceske/pilsen-open-up-maresova.html

15.10.10