Hezké české

Stojánek na iPhone od českého designéra oceněného Red Dot Award

iPhone stojánekStojánek na iPhone od českého designéra oceněného Red Dot Award

Český designér Petr Novague má na svém kontě řadu úspěšných realizací. Značnou pozornost vzbudila jeho unikátní židle EDGE – vysoce odolná, stohovatelná, celohliníková židle vyvinutá pro univerzální užití v interiéru i exteriéru, která v letošním roce získala jednu z nejprestižnějších cen ve světě designu, Red Dot v kategorii Produktový design. Nyní přichází s novinkou – stojánkem na iPhone, který vám dnes představíme.

-
Zdroj: novague.com

Stojánek nejen na iPhone

Tvůrčí tým/agentura/studio:
Petr Novague – designer.

Kde je možno vidět či koupit:
Zakoupit ho je možné za 360 Kč v e-shopu na stránkách www.novague.com a postupně také v prodejnách s příslušenstvím k telefonům.

Datum představení:
1. listopadu 2012

Klient:
Mojoo Aps

Popis:
IXLstand je praktický, jednoduchý a cenově dostupný stojánek na telefon od designéra Petra Novagua.

Jeho název odkazuje k písmenům, které tvar stojánku z profilu připomíná. Petr Novague stojánek IXLstand navrhoval pro iPhone, ale bez problémů poslouží i pro smartphony značek Samsung, HTC a dalších. Skládá se ze dvou destiček, které do sebe zapadají a vytvářejí prostorový objekt, do nějž lze telefon vsadit na výšku i naležato. Nechybí speciální vykrojení na kabel telefonu. Stojánek se snadno rozloží do plochého tvaru a pohodlně přemístí, kdykoliv je to zapotřebí.

Zajímavost:
Vyrábí se z plastu v pěti základních barvách, ale v e-shopu na www.novaque.com je možné jej objednat i v jiné barvě nebo s vybraným potiskem „na míru“. IXLstand je tak zároveň skvělým aktuálním tipem na vánoční dárek, který není ani nudný, ani unifikovaný, ani zbytečný!

Další informace

 

-
-

-
Zdroj: novague.com

-Hezké české
Tato sekce Design portálu má za cíl představit zajímavý design, vzniklý v České republice anebo pocházející od českých autorů.

Formát prezentace je vždy stejný – projekt představujeme formou krátkého dotazníku. U projektů dáváme zřetel na to, aby to byly projekty realizované za poslední rok, fiktivní práce zveřejňovat nebudeme (jedinou výjimkou je volná tvorba nekomerčního charakteru).

Seriál „Hezké české“ vychází většinou jednou až dvakrát do měsíce. Přihlásit svá díla můžete na emailu redakce@designportal.cz.

Zdroj a foto:
novague.com

 

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/hezke-ceske/stojanek-iphone-novague.html

06.11.12