Hezké české

Tak trochu jiná sklenice na víno

RevolutionTak trochu jiná sklenice na víno

Produktovému designu se v rubrice „Hezké české“ daří a je to dobře. Tentokrát bychom vám rádi představili sklenici na víno s příznačným názvem rEvolution. Ona je to opravdu taková trochu revoluce. Kdo by řekl, že na tvaru skleničky na víno jde udělat nějakou zásadnější změnu, natož pak revoluci? Výrobek je nejen designově zajímavý, ale i funkčně docela vychytaný. Škoda jen, že jej na letošním Designbloku neuvidíme, ale zde vám jej rádi představíme. Jak se vám líbí?

-

Rozhovor

Jak si vysvětluješ nezájem od pořadatelů Designbloku?

Pravdou je, že na Designblok jsem se začal připravovat už v březnu, ale podle organizátorů moje portfolio nezapadá do konceptu letošního ročníku. Snad příště…

A jak se zatím rEvolution prodává?

Skleničky mají úspěch. Dostávám maily zákazníků, kteří jsou překvapeni balením a pochvalují funkčnost produktu.

Máš v plánu nějak myšlenku netradiční skleničky rozvíjet? Třeba netradičním půllitrem, když jsme ten národ pivařů :)

Mnoho českých designérů má ve zvyku dělat redesign vlastních návrhů, pokud jsou úspěšné. Mám v hlavě spoustu dalších nápadů, které bych rád realizoval. Nyní připravuji minimalistickou vázu na luční květiny s názvem Trinity.

Díky za rozhovor…

-

Sklenice rEvolution

Tvůrčí tým:
Martin Jakobsen (Jakobsen Design)

Kde je možno vidět:
Exkluzivně na www.maxidesign.cz


Popis:
Design, který balancuje na hraně mezi uměleckým dílem a funkčním produktem. Sklenice rEvolution poukazuje na stereotyp, kterým jsme denně obklopeni. Její nezaměnitelný vzhled vybízí k otevření se novým zvykům a dává prostor lidské fantazii.

Vložte zčásti hrdlo lahve do nakloněného otvoru a začněte nalévat víno. Uchopte skleničku a pohybem ruky změňte její polohu z horizontální do vertikální. Nebojte se přelití. Díky dnu je u vertikální polohy hladina tekutiny nižší. V momentě, kdy se chystáte napít, vás doslova zaplaví vůně, protože Váš nos se nezvykle ocitne přímo uvnitř skleničky. Již se nemusíte příliš zaklánět ve snaze víno dopít. Zapomeňte na obavy z převržení.

Datum představení:
Dům umění města Brna ve spolupráci s Leporelo+, červen 2011

Klient:
Portfolio značky.

Získaná ocenění:
Každý kus je zabalen v autorském návrhu obalu a označen sériovým výrobním číslem. Design chráněn.

Další informace

-

-

-Hezké české

Tato sekce Design portálu má za cíl představit zajímavý design vzniklý v České republice anebo pocházející od českých autorů.

Formát prezentace je vždy stejný – projekt představujeme formou krátkého dotazníku. U projektů dáváme zřetel na to, aby to byly projekty realizované za poslední rok, fiktivní práce zveřejňovat nebudeme (jedinou výjimkou je volná tvorba nekomerčního charakteru).

Seriál „Hezké české“ vychází většinou jednou až dvakrát do měsíce. Přihlásit se můžete na emailu redakce@designportal.cz.

Zdroj a foto:
www.jakobsendesign.com

 

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/hezke-ceske/sklenice-na-vino-revolution.html

15.07.11