Článek

Svítídlo od českého designéra, které si sami sestavíte na internetu

InfinitySvítídlo od českého designéra, které si sami sestavíte na internetu

Každý, kdo si jako dítě hrál se stavebnicemi, ví, jaký je to pocit být schopen sestavit si sám rozličné modely, které je možné následně měnit a nekonečně dlouho vylepšovat na základě své vlastní fantazie. Stejný pocit zažijete i s unikátním svítidlem Infinity českého designéra Reného Šulce, který jej navrhnul pro společnost LUCIS.

-
Infinity indirect a Infinity direct, zdroj: www.lucis.eu

LED Modulární systém Infinity – svítidlo nekonečných možností

Tvůrčí tým/agentura/studio:
Design René Šulc, výroba společnost LUCIS

Kde je možno vidět či koupit:
Profilux – Galerie Světla, Hybešova 28, 602 00 Brno, www.profilux.cz
EXX – Praha, Karlovarská 1104/14, 161 00 Praha 6, www.exx.cz

Datum představení:
Svítidlo bylo poprvé představeno ve dnech 15–20. 4. 2012 na jednom z nejvýznamnějších veletrhů osvětlovací techniky na světě, na veletrhu Light and Building ve Frankfurtu nad Mohanem.

Popis:

V chytré webové aplikaci Infinity.designer od společnosti LUCIS si můžete z jednotlivých komponentů vytvářet své vlastní návrhy obrazců pro nástěnné i stropní aplikace s teoretickou nekonečností celého systému. LED modulární systém Infinity svou jedinečností, designem a především funkčností značně převyšuje dosud známé modulární systémy osvětlení.

Infinity je svítidlo s futuristickým vzhledem, výraznými sofistikovanými tvary a čistými liniemi, vybavené vysoce kvalitními 12W LED moduly s výkonem 1100 lm. Svítidlo je určeno pro direktní i indirektní osvětlení a je nyní dostupné i v kombinaci direkt/indirekt. Infinity splňuje nároky na kvalitní design a kreativitu. Je určeno především těm, co mají fantazii a nebojí se si hrát.

Zajímavost:
Unikátní svítidlo Infinity je svítidlo s futuristickým vzhledem, výraznými sofistikovanými tvary a čistými liniemi. Inspirací designu byly molekulární struktury polymerů a jejich nekonečné řetězení. Infinity je vybaveno vysoce kvalitními LED moduly v barevném provedení: teplá bílá 2900K, studená bílá 4000K. Svítidlo je možné také stmívat pomocí DALI stmívatelného předřadníku.

Další informace

Další ukázky

-
Ukázka interiéru s Infinity direkt, zdroj: www.lucis.eu

-
Infinity direkt, zdroj: www.lucis.eu

-
Infinity indirect, zdroj: www.lucis.eu

-
Webový konfigurátor, zdroj: www.lucis.eu

-Hezké české
Tato sekce Design portálu má za cíl představit zajímavý design, vzniklý v České republice anebo pocházející od českých autorů.

Formát prezentace je vždy stejný – projekt představujeme formou krátkého dotazníku. U projektů dáváme zřetel na to, aby to byly projekty realizované za poslední rok, fiktivní práce zveřejňovat nebudeme (jedinou výjimkou je volná tvorba nekomerčního charakteru).

Seriál „Hezké české“ vychází většinou jednou až dvakrát do měsíce. Přihlásit svá díla můžete na emailu redakce@designportal.cz.

Zdroj a foto:
www.lucis.eu

 

Design portal

https://www.designportal.cz/produktovy_design/infinity-svitidlo-sulc-lucis.html

28.08.12