Článek

Samolepky na nudnou stěnu i potisky na děravé tričko

Fugu samolepka na stěnuSamolepky na nudnou stěnu i potisky na děravé tričko

FUGU je českou značkou o níž bylo v Designportálu už psáno a která si v oblasti autorského originálního designu úspěšně upevňuje pozici už čtvrtým rokem. Zaměřuje se na nabídku malosériových výrobků z moderních materiálů u kterých je kladen důraz na kvalitu, vizuální atraktivitu a flexibilitu využití. Letošním rokem začali majitelé značky Tomáš a Helena Slavíkovi spolupracovat s mladými českými, ale i zahraničními ilustrátory a grafiky.

Nové nápady přinesly nové výrobky, ale také zbrusu nový eshop. Priority FUGU se z výroby cenově dostupných originálních triček, mikin a módních doplňků letos orientují na kolekci designově charakteristických vinylových samolepek a nažehlovacích potisků.

FUGU

Vyberte si, ze čtyřiceti odstínů

Podle Tomáše Slavíka jsou velkorozměrové vinylové samolepky FUGU vizuálně prakticky nerozeznatelné od ruční malby, jsou stálobarevné a mají dlouhou životnost. Dodává že díky kompletně vlastní výrobě, jsou jejich ceny oproti jiným výrobcům velmi přijatelné. Princip vinylu je výrazným posunem v porovnání s klasickými fotosamolepkami, jejichž lesk a průhledné často samovolně se odlupující okraje fólie na svou nedokonalost samy upozorňují.

S papírovými snadno sdíratelnými a barevně nestálými samolepkami je pak vinyl naprosto nesrovnatelný. Jejich nespornou výhodou je nabídka ze čtyřiceti možných barevných odstínů a fakt, že nalepení vinylových samolepek je stejně snadné jako jejich odstranění. To umožňuje různé možnosti jejich aplikace a vrácení podkladu do původního stavu.

FUGU

FUGU

Nejen ozdobí, ale i zakryjí skrvnu nebo dírku

Dalším rozšířením sortimentu jsou oblíbené a snadno aplikovatelné nažehlovací potisky. Protože jsou vyráběny v široké škále tj. v různorodých stylech a mnoha velikostech, jsou možnosti jejich využití rozsáhlé. Dá se jimi kreativně ozdobit bavlněný stejně jako plátěný textil, ale také opravit skvrny nebo drobné dírky. Potisky jsou vyráběny z vysoce odolného materiálu Poli-flex a všechny motivy jsou dostupné v sedmnácti barvách.

FUGU

FUGU

Přijďte na Designblok

Aktuální nabídku, která je z podstaty značky FUGU neustále obměňována můžete najít už v nově otevřeném eshopu na stránkách www.fugu-design.eu. Na nich je možné získat i doplňující informace na vaše specifické otázky. Pokud chcete vidět nabízené výrobky nebo dokonce autory na vlastní oči, navštivte jejich stánek na letošní designové přehlídce Designblok 2009.

Design portal

https://www.designportal.cz/produktovy_design/fugu-samolepky-potisky-stena.html

07.10.09