Článek

Pražský World Usability Day v novém kabátu

WUDPražský World Usability Day v novém kabátu

Již po deváté se letos v Praze sejdou všichni, pro něž design není jen o barvách a tvarech, ale především o lidech, kteří s ním pracují. Letošní ročník pražského World Usability Day, který pořádá Asociace UX, se uskuteční 14. listopadu v HuDi Klubu Ilusion a bude od základu jiný, než jsme byli zvyklí.

Tématem Světového dne použitelnosti 2013 je Zdravotní péče

Použitelnost nás provází na každém kroku – ať už si vaříme kávu, hledáme knihu v knihovně nebo vlakové spojení pomocí mobilní aplikace. Jak ale použitelné produkty vznikají? Jaké procesy stojí za projektem architekta či designem služby nebo produktu? Cílem letošního WUD je umožnit účastníkům z různých oborů sdílet znalosti a zkušenosti a zároveň pomoci dobré věci.

Jakub Franc, jeden z mentorů, říká: „Letošní WUD bude jiný, než ty předchozí. Nečekejte, že se pohodlně usadíte do židle a necháte se bavit řadou řečníků. Zato však dostanete unikátní příležitost vyhrnout si rukávy a vyzkoušet si aplikovat UX v doménách, se kterými většina z nás obvykle nepracuje. Inspirací pro vás budou i experti z různých disciplín, kteří vám s tím budou pomáhat.“

Tématem Světového dne použitelnosti 2013 je Zdravotní péče. Organizátoři se proto rozhodli oslovit neziskové organizace z této oblasti a dát tím akci kromě vzdělávacího a zábavného i nový, smysluplný rozměr.

Magda Hrudková z organizace DEBRA, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel, říká: „DEBRA ČR podporuje lidi, kteří mají velké potíže s obsluhou tak běžných věcí, jako je klíč od dveří, volant, telefon, klávesnice, vodovodní kohoutek apod. Konference World Usability Day pro naše pacienty představuje jedinečnou příležitost, aby se nad těmito problémy zamysleli lidé, kteří jsou schopni vymyslet různé pomůcky. Pak je naděje, že i pro naše pacienty budou věci každodenní potřeby skutečně bez potíží dostupné.“ Kromě ní se zapojí i nadace Národ dětem, která poskytuje humanitní pomoc onkologicky nemocným dětem a Česká asociace paraplegiků, která pomáhá lidem s poraněním míchy.

Celým dnem budou účastníky provázet mentoři z různých odvětví designu. Správnou cestu ke smysluplným řešením pomůže najít Jakub Franc, vedoucí User Research týmu ve společnosti AVG, původním vzděláním psycholog, jehož doménou je kvalitativní výzkum, techniky emočního designu, mezikulturní výzkum, persony a guerilla research metody, Dominika Potužáková, Healthcare experience designer, která přijede až z Eindhovenské technologické univerzity a architekti ze studia Edit!

Všechny důležité informace se dozvíte na webu konference.  

 

World Usability Day
-
WUD bude workshop na téma Zdravotnictví & User Experience, kde budete řešit konkrétní designový problém. Dobrat se hodnotného řešení vám pomůže několik odborných lektorů.

Termín
14. listopadu 2013

Místo
HuDi Klub Ilusion, Vinohradská 2165/48, Praha 2

Cena

Studenti 250 Kč, Členové Asociace UX 500 Kč, Veřejnost 1000 Kč

Další informace

Zdroj:
worldusabilityday.cz

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/tiskove-zpravy/wud-praha-2013.html

30.10.13