Článek

Designové konvice: Vysoké umění v kuchyni

KulinaDesignové konvice: Vysoké umění v kuchyni

Pití čaje není jen o vychutnávání téměř mystického nápoje. Kromě toho, že na jazyku rozpoznáváme nejrůznější chuťové nuance, je tento tisíc let starý obřad i intenzivní pastvou pro oko. Na scéně se odehrává choreografie nekonečně plynulých pohybů a důležitou roli zde sehrávají hlavní rekvizity – konvice na čaj.

Design portál není autorem článku a neodpovídá za jeho obsah.

Kulina.cz nabízí ve svém repertoáru všechno, co mohou milovníci čaje potřebovat, aby si svůj oblíbený nápoj vychutnali v moderním duchu. Najdou zde desítky modelů konvic na čaj z nejrůznějších materiálů a tvarů z dílen špičkových výrobců.  

Svěží formy pro lahodný obsah

Proslulá značka WMF spojila své síly s mezinárodně uznávanými designéry a vytvořila konvice na čaj, které propojují klasické tvary s moderními prvky a sofistikovanou funkčností. Její specialitou je kvalitní nerezová ocel 18/10 CromarganŸ a ručně foukané žáruvzdorné sklo. Půvabně klasická Aqua nebo minimalističtější Aqua Opera díky vytříbeným tvarům vyniknou v interiérech různého stylu. Za pozornost stojí i unikátní čajové sety zahrnující kromě konvice i tvarově sladěný ohřívač na čajovou svíčku.

-
Čajová konvice Aqua 1,0 l, WMF. Zdroj: kulina.cz

-
Čajová konvice Aqua Opera, WMF. Zdroj:
kulina.cz

Funkční nádobí se smyslem pro humor

Řada produktů značky Eva Solo se pyšní prestižními cenami v oblasti designu. Skleněné čajovary Eva Solo Tea Maker s neoprenovým potahem jsou příkladem toho, že designéři pod hlavičkou této značky staví funkčnost, kvalitu, ergonomii a elegantní provedení na stejnou úroveň. Izolační obal s různobarevnými varianty zipů, díky kterému zůstane čaj teplý mnohem déle, získal Excellence Award 2005 v oblasti průmyslového designu. Inovativním nápadem jsou ozvláštněny i porcelánové konvice My Big Tea, převlečené do pletených „outfitů“ pestré škály barev a vzorů. Hravé nádobí ve svetru, který lze prát v pračce, bylo oceněno Red Dot Design Award 2013.

-
Čajovar Tea maker 1,0 l černý se zeleným zipem, Eva Solo. Zdroj:
kulina.cz

-
Čajová konvice My Big Tea 1,5 l pruhovaná, Eva Solo. Zdroj:
kulina.cz

Stylové variace na klasické téma

Tradicí proměněnou v duchu modernity se vyznačují konvice na čaj od špičkového výrobce Silit. Ikonický vzhled modelu Bora z ušlechtilé nerezové oceli volně navazuje na klasické oblé tvary čajových konvic. Ze stejného principu vychází design konvice Fidelio, který svou čistou elegancí vyráží dech – hodí se do moderní i retro domácnosti. Inspirované minulostí jsou také konvice pro přípravu čaje La Théiereod firmy Staub s tradičními japonskými akcenty. Znalce designu i čajové puristy nadchne osobitý styl a mimořádná kvalita odlévaného smaltovaného železa této francouzské značky.

-
Čajová konvice Bora, Silit. Zdroj: kulina.cz

-
Čajová konvice Fidelio, Silit. Zdroj:
kulina.cz

-
Konvice na čaj Ø 16,5 cm grenadina, Staub. Zdroj: kulina.cz

 

Tisková zpráva

https://www.designportal.cz/tiskove-zpravy/designove-konvice-umeni.html

19.12.13