Článek

Pivo Birell má nový design obalu

BirellPivo Birell má nový design obalu

Letošní vítěz soutěže Pivex v kategorii nealkoholických piv, značka Birell, mění svou image. Redesign Birellu dostala na starost designérská studia z Itálie a Anglie. Nový design mají jak etikety tak i přebal uzávěru lahve. Od dubna bude mít také Birell jako jediné české nealkoholické pivo svou vlastní přepravku. Novou podobu ocenili i přední čeští designéři Rony Plesl a Jan Čapek.

Birell

Práce na proměně image Birellu trvala téměř dva roky a byla rozdělena do dvou fází. K první změně došlo v květnu 2009, kdy se tehdy ještě Radegast Birell objevil s novou etiketou a zkráceným názvem Birell. Vrchol druhé fáze, ve které studio na Birellu pracovalo sedm měsíců, přichází nyní.

Birell

„Zdá se to být dlouhá doba, ale s ohledem na význam značky a její význam u spotřebitele je délka odpovídající. Cílem nás všech bylo, aby se projekt povedl do nejmenšího detailu,“ řekl zakladatel a kreativní ředitel studia Lumen Drew Smith. Firma Lumen spolupracuje s mnoha významnými značkami, mimo jiné vytvářela i korporátní identitu fotbalového klubu AC Milan.

Součástí nové identity zůstává logo Birell a symbol značky v podobě „okřídleného“ písmene B. „Nejsilnějším prvkem, který se mi osobně velice líbí, je práce s useknutým B jako symbolem značky na hrdle lahve a celková kompozice s modrým zahalením uzávěru,“ okomentoval novou image Rony Plesl. Novou identitu Birellu zhodnotil také špičkový designér Jan Čapek: „Daleko odvážnější práce s prostorem, jednotlivé prvky jsou plastičtější, celek je ale zároveň výtvarně čistší.“

Birell

Nový design získala také současná bílá přepravka, která se změní na modrou s výraznou grafikou, 3D logem a rosením. Přepravka byla vyvinuta ve spolupráci s londýnskou firmou Radius Design.

„Dlouhodobě vnímám, že se český design především u prémiových produktů pozvedá na světovou úroveň a přitom je unikátní. Design je často jediný ukazatel kvality a hodnoty výrobku. A právě u těch denně používaných produktů spotřebitel hledá změnu a překvapení. Myslím, že nová image Birellu se v tomto smyslu jistě neztratí,“ uzavřel Rony Plesl.

 

Birell

Zdroj: web a tisková zpráva Radegast Birell

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/produktovy_design/pivo-birell-novy-design.html

31.03.10