Článek

Opravdově kouzelné dřevěné hračky Sirch – Sibis

SibisOpravdově kouzelné dřevěné hračky Sirch – Sibis

Kdo by si nepřál, aby si děti po sobě uklízely své hračky. Nyní to již není třeba. Dřevěná vozítka, koně a kočárky SIBIs jsou designovou lahůdkou. Nebudete je chtít zavírat do skříně, naopak, dokážete se jimi kochat celou věčnost. A co teprve Vaše děti…

Bylo nebylo.

V průběhu třiceti let, se z jedné řemeslné výrobny kočárů, stal moderní průmyslový podnik na výrobu dřevěných hraček. Společnost Sirch ve svých výrobcích zkombinovala tradiční design s moderními tvarovými trendy. Čerstvý alpský vzduch a svěží krajina inspiruje k práci zhruba padesát lidí, soustřeďujících se na vlastním pozemku o rozloze 10 000 m2. V roce 1999 architekti Baumschlager & Eberle navrhli nejmodernější výrobní program, díky kterému se zpracuje za rok až 14 000 kubických metrů surového dřevěného materiálu.

SIBIs

V roce 2000 byla navržena první řada výrobků SIBIs. Zapamatovatelnost značky zajistily iniciály dvou designérů – Wolfganga Sirche a Christopha Bitzera. Jejich mottem je empatie a jednoduchost, věrnost a úcta k tradičním řemeslným technikám. Dětská vozítka Max a Flix představují první kroky tímto směrem.

Vozítko Max

Na první dojem působí velmi křehce, ale nenechte se zmást, uveze až 45 kg. Základ tvoří rám z jasanového dřeva ohýbaného v páře. Jeho linie je čistá, hladká, s jemným profilem. Pro požitek z jízdy, aniž by děti rušily své rodiče, je vozítko opatřeno velmi výkonnými a nehlučnými pryžovými kolečky.

hračky Sirch - SIBIs
hračky Sirch - SIBIs
hračky Sirch - SIBIs

Vozítko Flix

Robustnější, sedátko je o kousek níž než u Maxe, je tedy vhodné i pro menší děti. Je také širší, aby bylo místo i pro plyšové pasažéry. Pevnost zajišťuje rám z březové překližky. Samozřejmostí jsou vysoce odolná, velmi tichá pryžová kolečka. Následují je další modely v klasické kolekci. Mimo jiné kolečko, houpací kůň a kočárek pro panenky.

hračky Sirch - SIBIs

Kočárek pro panenky Troll

Sen každé panenky. Krásný a pohodlný kočárek s nastavitelnou rukojetí, vonící dřevem. Každá malá maminka bude hrdě tlačit tento designový skvost, který ji budou kamarádky závidět.

hračky Sirch - SIBIs
hračky Sirch - SIBIs

Ceny & ocenění:

Výrobků SIBIs si prostě nejde nevšimnout. I odborníci na slovo vzatí je dokázali ocenit a to:

– cenou New Talent Prize – Swiss Furniture Trade 1995,

– cenou LBS Design Prize, Stuttgart 1994,

– a cenou The “Space & Objects“ Design Prize, Düsseldorf 1996.

Udělena byla i nominace na německou cenu designu za dřevěné hračky German Design Prize for Wooden Toys 2000/2002.

Výrobky SIBIs:

vozítko Max
vozítko Flix
kočárek pro panenky Troll

nyní exkluzivně pouze na Joy.cz. Při objednávce do konce dubna získá každý ZDARMA Fatboy Point v hodnotě 1990 Kč.

Veškeré zboží bylo testováno pro použití dětmi německou organizací pro technické a bezpečnostní kontroly „Tüv“. Většina modelů v řadě SIBIs byla oceněna váženou spotřebitelskou organizací „Spiel-gut“.

Joy .cz

https://www.designportal.cz/produktovy_design/kouzelne-hracky-sirch-sibis.html

17.04.08