Článek

Motorka ve tvaru vážky bodovala v soutěži. Autorem je student Miloš Toman

Miloš Toman je studentem 1. ročníku Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Studuje zde Průmyslový design a se svým návrhem motocyklu uspěl v soutěži Národní cena za studentský design 2017. Jeho návrh silničního elektro motocyklu s názvem Dragonfly one získal rovnou dvě trofeje — cenu za dobrý studenský design a  cenu děkana Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

Základní koncept vznikal už na střední škole. Motocykl je vyhotoven jako model v měřítku 1:4, který je vyroben z termoplastické hlíny Clay a dále je osazen díly z 3D tisku.

Dragonfly one je inspirován tělem vážky a značkou Jawa. Cílem bylo propojit moderní technologie s tradičním řemeslem.

,,Jsem velice rád, že se můj návrh motocyklu líbí široké veřejnosti a také odborné komisi. Samozřejmě se budu dál snažit produkovat kvalitní produkty a návrhy. Věřím, že o mě ještě uslyšíte,” řekl sebevědomě student zlínské univerzity Miloš Toman.

Letošní Národní cena za studentský design 2017 se konala v Moravské galerii v Brně. Všechny oceněné práce můžete vidět na výstavě ,,Nové (z)boží!”, která se koná v Galerii nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v Praze.

Prohlédněte si motorku podrobněji:

Výstava bude k vidění až do 30. 11. 2017.

Zdroj a foto: milostm.wixsite.com/designer