Článek

Limitovaná edice lahví Jameson od designéra Paula Dalyho

Jameson láhevLimitovaná edice lahví Jameson od designéra Paula Dalyho

Oslava sv. Patrika je jeden z nejdůležitějších irských dnů. Každý rok vyrazí 17. března do pubů a ulic miliony Irů po celém světě, na zeměkouli je jen málo míst, kam se zelená vlna tento den z Dublinu nepřeleje. Irská whiskey Jameson letos výjimečnost tohoto svátku podtrhuje speciální edicí lahve, kterou stvořil světoznámý designér Paul Daly. Z ní se bude nejprodávanější irská whiskey na světě pít i v Praze v Jameson Zone, kde zahrají Tata Bojs a Navigators.

Inspirováno Kelty

Paul Daly se nechal inspirovat legendární kresbou v knize keltských příběhů The Book of Kells, ale promítl do designu také svůj originální pohled. Limitovaná edice s umělecky zpracovanou zelenou etiketou je v 18 zemích světa v prodeji už od poloviny února.

„Jako Ir, který strávil velkou část života v zahraničí, jsem přivítal možnost realizovat své umělecké chápání irské kultury do skutečně irské značky, jakou je Jameson. Taková příležitost se neodmítá. Den sv. Patrika je skvělý irský svátek, byl to pro mě velký zážitek připravit pro tento den něco, co ho každému milovníkovi irské whiskey ozvláštní,“ řekl Paul Daly.

-

-

-

-

Paul Daly

Paul Daly je respektovaný irský designér, který kariéru nastaroval v National College of Art & Design v irském hlavním městě Dublinu. Poté působil v BA Degree in Goldsmiths College v Londýně po boku takových špičkových umělců, jako jsou Gary Hume, Damien Hirst, Sarah Lucas nebo Fiona Rae. Paul se podílel na výzdobě mnoha londýnských barů: například Vendome ve čtvrti Mayfair, spolupracoval také s irskou skupinou U2, pro kterou připravil dekorace k světovému turné.

Dalyho speciální etiketa nejprodávanější irské whiskey na světě je okořeněním globální party k oslavě dne sv. Patrika. Jameson pro tento den připravil také vlastní rozhlasovou stanici, která bude vysílat z původní palírny Old Jameson Distillery v Dublinu.

-

Na sv. Patrika s Tatabojs

„Naší vizí je připravit milovníkům irské whiskey Jameson perfektní party, aby si den sv. Patrika opravdu užili,“ říká Howard Southern, mezinárodní marketingový ředitel Irish Distillers Pernod Ricard.

Hlavní pódium Jameson Global Party vyroste 17. března v Dublinu, zelená vlna se ale rozleje také v indické Bombaji, v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, bulharském hlavním městě Sofii a díky společnosti Jan Becher Pernod Ricard a BTl agentuře M-Ocean také v Praze, kde v Dlouhé ulici, v experimentálním prostoru Roxy a v Klubovně 2. patro, vyroste Jameson Zone, která přivítá mimo jiné Tata Bojs a Navigators.

-

-

Zdroj a foto:
Jameson

Design portal

https://www.designportal.cz/produktovy_design/lahev-jameson-paul-daly.html

16.03.12