Článek

Kouzlo skla – Iittala

IittalaKouzlo skla – Iittala

Iittala je finská jednička ve světovém designu ručně vyráběného skla. Návrhy z třicátých let minulého století dělají z dnešních výtvorů moderní klasiku. Neotřelý a originální design pro značku Iittala tvoří nejvýznamnější umělci v oboru nejen ze Skandinávie, ale také z Francie nebo Itálie. Díky obrovskému úspěchu jsou výrobky z dílny Iittala neustále napodobovány. Kopie však nikdy nedosáhnou jejich dokonalosti a vždy zůstanou pouhou náhražkou. Značná část slavných a celosvětově známých výrobků ze skla, navždy zapsaná do historie, nese značku Iittala.

Iittala

Skleněný ptáček
Nastavte dlaně, přilétá k vám v barvě temně rudých rubínů z ručně foukaného skla z kolekce Iittala Birds od věhlasného umělce Oivy Toikky. V roce 1973 navrhl a začaroval celé hejno malých ptáčků do skleněné podoby. Získají si vaše srdce svojí spanilou krásou a něžnou elegancí. Roku 2007 se narodila nová generace skleněných designových skvostů z rukou italského designéra klenotů Giorgia Vigna. Zatím poslední umělkyní tvořící ptáčky je Ana Penttinenová, která celou kolekci uzavírá.

Iittala

Ohnivě rudý svícen
Nechte se unášet něžnou romantickou atmosférou hřejivého světla svíčky v ohnivě rudém, ručně foukaném svícnu designéra Alvara Aalta. Rozvlněný tvar je opředen tajemstvím. Byla inspirací finská jezera nebo vrchní okraj dámské kozačky? Poprvé Aalto použil tento pohyb uzamčený ve skle na Světové výstavě v Paříži v roce 1937.

Iittala

Citterio příbor
Praktický a přesto nápaditý design Antonia Citteria z roku 1998 okouzlí vaše smysly při každém posezení u jídla, ať už u sváteční tabule nebo při každodenním užívání. Obyčejně neobyčejný, tak by se dal nazvat příjemně robustní vzhled inspirovaný příbory v luxusních restauracích. Skvěle vyvážené padnou do ruky jako ulité.

Nejoblíbenější skvosty z kolekce Iittala exkluzivně na internetu pouze na obchodě Joy.cz.

Další informace:
Iittala příbor
Iittala svícen
Iittala ptáček

Joy .cz

https://www.designportal.cz/produktovy_design/iittala-kouzlo-skla.html

19.11.08