Článek

Je libo zmrzlinová jednohubka od Martina Jakobsena?

KkisJe libo zmrzlinová jednohubka od Martina Jakobsena?

V létě byla na skandinávském veletrhu Formland představena zmrzlinová jednohubka českého designéra Martina Jakobsena pod názvem Kkis. Martinova prozatím nejznámější práce byla „tak trochu neobyčejná“ sklenička na víno rEvolution. Mám zato, že zmrzlinová jednohubka má minimálně stejné ambice. Jak se líbí vám?

-
Foto: Eliška Kyselková

Zmrzlinová jednohubka Kkis

Tvůrčí tým/agentura/studio:
Martin Jakobsen pro Mojoo Aps.

Kde je možno vidět či koupit:
online prostřednictvím www.mojooshop.com (Benelux: www.vinice.nl)

Datum představení:
Zmrzlinová jednohubka byla poprvé představena ve dnech 9.-12. srpna na největším skandinávském veletrhu designu Formland 2012. Ve dnech 1.-7. října bude k vidění v rámci autorské instalace Jakobsen Design™ na Designbloku 2012.

Klient:
Mojoo Aps

Popis:
Kkis, sladká jako pusa. Inovativní design, který po sklenicích rEvolution přináší osvěžení na mezinárodní scénu produktového designu. Kkis je první zmrzlinová jednohubka, kterou si zamilujete. Čokoládovou, citrónovou nebo jahodovou? Je jen na Vás jak potěšíte své smysly a ozdobíte stůl chutnou dekorací.

Zajímavost:
Kkis zmrzlinová jednohubka je vyrobena z ručně foukaného skla v České republice. Lze ji použít také pro servírování předkrmů nebo jako chutnou dekoraci jídelního stolu.

Další informace

-
Foto: Eliška Kyselková

-Hezké české
Tato sekce Design portálu má za cíl představit zajímavý design, vzniklý v České republice anebo pocházející od českých autorů.

Formát prezentace je vždy stejný – projekt představujeme formou krátkého dotazníku. U projektů dáváme zřetel na to, aby to byly projekty realizované za poslední rok, fiktivní práce zveřejňovat nebudeme (jedinou výjimkou je volná tvorba nekomerčního charakteru).

Seriál „Hezké české“ vychází většinou jednou až dvakrát do měsíce. Přihlásit svá díla můžete na emailu redakce@designportal.cz.

Zdroj a foto:
jakobsendesign.com

Martin Kalda

https://www.designportal.cz/produktovy_design/kkis-jakobsen-zmrzlina.html

04.09.12