Rozhovory

FUGU vyzývá grafiky a ilustrátory ke spolupráci

FUGUFUGU vyzývá grafiky a ilustrátory ke spolupráci

Česká značka design oblečení FUGU rozšiřuje svůj sortiment a momentálně hledá grafiky a ilustrátory, kteří by se chtěli zapojit do tvorby jejich designů a podílet se tak na rozvoji této značky. O co se jedná konkrétně jsme se zeptali Tomáše Slavíka, spoluzakladetele tototo labelu.

O jaký typ produktů hodláte obohatit váš sortiment a o jakou formu spolupráce se konkrétně jedná?

Rozhodli jsme se rozšířit nabídku o vyřezávané vinylové samolepky na zeď. Zaujali nás zahraniční značky, které tento druh zboží již nějakou dobu nabízejí. Několik takových tapet jsme v minulosti již realizovali a od nového roku bychom je chtěli začít nabízet našim zákazníkům. Právě v souvislosti s produkcí tapet hledáme šikovné autory originálních motivů, kteří by s námi spolupracovali.

FUGU

Jedná se o spolupráci pouze z českými designéry, nebo hledáte i v zahraničí?

Rozhodující je pro nás kvalita designu, takže nám nezáleží na tom, jestli je designér z ČR, nebo z jiné země. Do teď jsme nehledali nijak aktivně, ale zatím se s příznivou odezvou setkáváme hlavně v zahraničí. Spolupráci máme již dohodnutou s několika tvůrci, poměrně zvučných jmen. Neorientujeme se však pouze na „zvučná jména“, protože výborný design dělají samozřejmě i téměř neznámí designéři.

FUGU

Jaká zvučná jména můžeme čekat?

Nerad bych něco zakřiknul, ale z těch známějších bych zmínil například angličana Matthieu Bessuda, který je známý svým unikátním stylem, kde velice originálně kombinuje dojem z „old school“ cartoonu s „moderním“ pojetím ilustrací. Jeho práce považujeme za naprosto výborné.

FUGU

Co můžete potenciálním zájemcům o spolupráci nabídnout?

Začátkem příštího roku spustíme kompletně nový web, kde bude mít každý autor možnost prezentovat svůj osobní profil, včetně odkazu na osobní stránku. Kromě peněžité odměny můžeme tedy nabídnout i velice zajímavou příležitost pro méně známé autory, objevit se vedle těch známých a dát o sobě vědět světu.

Říkáte „dát o sobě vědět světu“, ale FUGU web je nyní pouze v české jazykové verzi

To je pravda, ale nový eshop už bude opravdu „mezinárodní“ :-)

FUGU

Jak Vás mají případní zájemci kontaktovat?

Stačí poslat email s portfoliem na info@fugu.cz.

Děkuji za informace

Také děkuji!

FUGU

Možná jste si toho všimli, možná ještě ne, ale ve FUGU momentálně probíhá výprodej letního zboží. Velice zajímavé slevy, které potrvají již pouze do konce října Vám můžou přijít zajímavé. Ale ještě zajímavější by bylo získat něco z Fugu sortimentu zcela zdarma. Tuto příležitost Vám přinášíme právě nyní!

Design portal

https://www.designportal.cz/rozhovory/fugu-vyzva-grafici-spoluprace.html

21.10.08