Článek

Dokonalý doplněk — brýle značky Beausoleil

BeausoleilDokonalý doplněk — brýle značky Beausoleil

Patřím mezi ty „brýlaté“ a všichni se shodneme, že v dnešní době kromě základní potřeby vidět a chránit si oči, je důležité v brýlích i dobře vypadat. A na to vsadil před 22 lety Frédéric Beausoleil, který minulý týden přijel do Prahy pod záštitou výhradního dovozce do ČR (Omega Optix) představit novou kolekci brýlových obrub.

Beausoleil

Frédéric Beausoleil byl původně optikem. K tomuto povolání jej přivedla maminka, která též byla optičkou. Ovlivněn vášní k umění se však rozhodl navrhovat brýlové obroučky. Hlavní inspirací pro F. Beausoleila je žena. Podle slov samotného autora – žena, která je tajuplná, diskrétní, nezávislá a která má ráda vkus a kvalitu.

V prodeji jsou samozřejmě i brýle pánské. Dvakrát do roka vychází kolekce z jeho vlastní dílny. Navrhoval však i pro jiné slavné značky jako je Cartier nebo Luis Vuitton. Mimochodem, to tropické sluníčko v logu je vyobrazením jeho příjmení (beau — krásný, soleil — slunce).

Beausoleil

Beausoleil

Beausoleil

Beausoleil

Exkluzivitu obrouček zaručuje hned několik podstatných charakteristik. Na výrobu se používá acetát celulózy, který vytváří jedinečné nenapodobitelné barvy každých obrouček a dokonce i stranic (v kolekci pak samozřejmě naleznete i obroučky z kovu či titanu). Tyto acetátové obroučky jsou vyráběny ručně (jedná se zejména o leštění a dokončovací práce), je zachována tradice výroby známá v 19. stol. A nakonec — počet modelů se pohybuje od 100 do 200 kusů.

V letošní kolekci jaro/léto najdete brýle sluneční i dioptrické. Mezi rozmanitými barvami převládá barva fialová a její různé odstíny. Sluneční brýle se vracejí svou velikostí do let šedesátých.

Beausoleil

Beausoleil

Do Prahy začala distribuovat zhruba před rokem tyto slušivé obroučky firma Omega Optix, která je výrobcem a distributorem brýlových čoček v ČR a na Slovensku. Obroučky budou k dostání zhruba v 250 optických obchodech po celé ČR.

Na tiskové konferenci jsem měla možnost si vyzkoušet kovové a titanové obroučky z nové kolekce, tak zde máte ukázku. Škoda jen, že nemám bližší detail stranice, která byla moc hezky zdobená jemným vzorem.

Beausoleil

Beausoleil

Judita Hlinková

https://www.designportal.cz/produktovy_design/bryle-znacka-beausoleil.html

05.03.09