Články

Chytrý papír PowerCoat ALIVE® přináší revoluci v oblasti kreativních materiálů

Představujeme vám zbrusu novou generaci smart produktů. Už nepotřebujete čtečku QR kódů, stačí pouze klasický smartphone. Aneb netradiční propojení tradičního papíru s interaktivním online prostředím. Výhodou je efektivní předání informací, snadná měřitelnost kampaně a v neposlední řadě úspora tiskových materiálů.

Jak to funguje?

Představte si, že jste prodejce domácích elektrospotřebičů a svým zákazníkům rozešlete produktový leták s novým kuchyňským robotem. Na svůj mobilní telefon zákazník načte informace a dozví se nejen o vaší novince a jejích parametrech, ale i o dalším sortimentu, přečte si návod k použití a prostřednictvím videí na vašem webu dostane inspiraci na nové recepty. Získáte zpětnou vazbu a aktuálním zjištěním přizpůsobíte další kampaň. Sen nebo skutečnost? PowerCoat ALIVE® s technologií NFC je nová realita.

Využití technologie NFC

Podstatou papíru PowerCoat ALIVE®, vyvinutého a vyráběného společností Arjowiggins, je jedinečná papírová kompozice, která umožňuje tisk složitých elektronických obvodů přímo na papír.

Papír má v sobě integrovanou technologií NFC (Near Field Communication), která na vzdálenost až 4 cm umožňuje většině chytrých telefonů číst digitální informace, aniž by k tomu potřebovaly například čtečku QR kódů. Nemusíte nic fotit, telefon stačí pouze přiložit. Elektrický obvod je zabudovaný přímo v papíru, čímž ušetříte místo pro další informace. Přímo na papíře nefiguruje žádný kód, který by jeho vizuální podobu narušoval.

Tiskové materiály nyní dokážou nést personalizovaný obsah pro každého čtenáře. „Možnosti elektronicky připojeného papíru jsou nekonečné, protože dává tisku nový rozměr a nabízí četné výhody jak značkám, tak jejich zákazníkům,“ uvedl Xavier Jouvet, ředitel nákupu a marketingu Antalis International.

Minimalismus nade vše

PowerCoat ALIVE® najde využití v podobě nejrůznějších pozvánek a vstupenek na společenské události, ať už se jedná o svatby, oslavy, plesy či firemní večírky. Prostřednictvím technologie NFC se pozvaní dostanou na web, kde mohou najít podrobnosti o akci nebo například registrační formulář, jehož prostřednictvím jednoduše potvrdí svou účast. PowerCoat ALIVE® oceníte také na vizitkách, z nichž můžete pohodlně odkazovat na své portfolio na internetu, či na produktových letácích, které v online podobě pojmou větší množství informací než na papíře.

Objevte novou formu direct mailů či věrnostních programů – rozesílejte svým zákazníkům adresné zprávy nadčasovou elegantní formou. Nezahlcujte příjemce detaily hned při prvním kontaktu. Dejte jim čas. Stejně tak není důvod vtěsnat veškeré technické specifikace na obalové materiály. Tato funkce nalezne praktické využití například v podobě příbalových letáků potravinových doplňků. Stejně tak na visačku u oblečení se kromě kódu a názvu produktu, konfekční velikosti a ceny mnoho dalšího textu nevejde. Řekněte svým zákazníkům víc: o zemi původu, údržbě, návrháři, celé kolekci nebo o tom, že se jedná o fair trade produkt.

Zjednodušte i systém značení a navigace. Na informačních tabulích odkazujte na web, kde návštěvníci zvolí svůj jazyk a dozví se o místních pamětihodnostech, tipech na výlety a najdou zde i online mapy. Buďte minimalističtí. Využití technologie NFC v podobě kreativních papírů PowerCoat ALIVE® nezná meze. Záleží jen na vás, jak nové možnosti využijete.

PowerCoat ALIVE®

Věděli jste, že existuje papír s mikročipem? Takhle jednoduše funguje chytrý papír s integrovanou technologií NFC PowerCoat ALIVE®? Více si přečtete v našem článku: http://bit.ly/PowerCoatAlive

Zveřejnil(a) Creative Power by Antalis dne Čtvrtek 31. květen 2018

Interaktivní média i měřitelnost kampaně

Technologie NFC umožňuje provázání tradičních tiskových materiálů s interaktivním online prostředím. Do vaší offline kampaně nyní můžete poprvé zahrnout audiovizuální prvky, jako je hudba a video, a se zákazníky přímo interagovat prostřednictvím diskusí na sociálních sítích a sledováním jejich spotřebního chování.

Kromě specifikace digitálního obsahu můžete díky online platformě také sledovat statistiku kampaně a efektivně měřit její úspěšnost. Netušíte či pouze odhadujete, kolik lidí zaznamenalo vaši letákovou kampaň a kolik zákazníků se vaším produktovým katalogem prolistovalo až nakonec? Propojte tiskoviny s webem či e-shopem a sledujte zákaznickou cestu vašich návštěvníků. Jednoduše a pohodlně.

Technické specifikace PowerCoat ALIVE®

Papír PowerCoat ALIVE® je recyklovatelný, biologicky plně rozložitelný, lehký a pružný. Zabudovaný elektrický obvod můžete libovolně ohýbat a je odolný vůči mechanickému poškození. Vyrábí se v různých povrchových úpravách kreativních papírů, jako jsou Conqueror CX22 ALIVE® Diamond White, metalický Curious Metallics ALIVE® Ice Silver a Mohawk Superfine Eggshell ALIVE® Ultrawhite. PowerCoat ALIVE®, a má certifikaci FSC®.

Zdroj a foto: antalis.cz