Článek

Český stojan na květiny získal mezinárodní designérské ocenění

boadesignČeský stojan na květiny získal mezinárodní designérské ocenění

Designéři Michaela Vrátníková a Petr Mikošek, kteří od roku 2005 tvoří pod společnou značkou BOA, se letos zařadili mezi hrstku českých držitelů Red Dot Award, prestižního mezinárodního ocenění, jež uděluje Design Zentrum Nordrhein Westfalen za nejlepší počiny v oblasti designu. V silné konkurenci více než 1 800 designérů ze 70 zemí se mladí tvůrci prosadili s produkty TRIANGOLO a BAOBAB z kolekce interiérových stojanů na květiny.

-
Foto: www.boadesign.cz

Přihlášeno bylo 14 000 produktů z celého světa

„Koncept řeší umístění květin v interiéru a reaguje na nedostatek tohoto zboží na trhu. Velká škála velikostí, materiálu a barev skýtá široké uplatnění. Stojany jsou vhodným doplňkem jak do malých soukromých interiérů, tak do velkorysých prostor restaurací, recepcí, hotelů atd.“, vysvětluje Michaela Vrátníková. „Odbornou porotu složenou ze třiceti nezávislých expertů zaujalo především střídmé tvarové pojetí s přísnými liniemi,“ říká Petr Mikošek a dodává: „Letos bylo do soutěže přihlášeno zhruba 14 000 produktů z celého světa, z nichž bylo vybráno 62 nejlepších. Kromě funkčnosti, inovativnosti a kvality byl hodnocen třeba také jejich vliv na životní prostředí.“

„Firmy zjistily, že investice do designu znamenají značnou přidanou hodnotu. Design výrobku je pro zákazníka jedním z nejvýznamnějších impulsů ke koupi zboží,“ říká profesor Peter Zec, ředitel Red Dot Award. Jeho slova potvrzuje přístup české firmy Plastia, pro kterou byly oceněné stojany navrženy. Vhodně je doplňuje design květináče Calimera, který pro Plastii navrhl Jan Čtvrtník, jenž získal ocenění Red Dot Award společně se studiem BOA.  

Ukázky stojanů na květiny

-

-

-

Foto: www.boadesign.cz

 

Zdroj:

www.kuklik.cz

 

Design portal

https://www.designportal.cz/produktovy_design/stojan-kvetiny-boadesign.html

16.08.12