Článek

Česká firma získala prestižní ocenění RED DOT za design

FLEXICAT SWIFTČeská firma získala prestižní ocenění RED DOT za design

Společnost Flexicat Tools s.r.o. se svým novým produktem – flexibilním brousícím blokem FLEXICAT SWIFT získala prestižní ocenění RED DOT v letošním ročníku RED DOT DESIGN AWARDS. Ocenění RED DOT uděluje Design Zentrum Nordhein Westfalen v Essenu.

Cena se uděluje každoročně už od roku 1955   vyjímečným produktům v oblasti průmyslového a produktového designu a v současnosti  se jedná o jedno z nejprestižnějších designových ocenění. Do letošního ročníku bylo přihlášeno 3203 produktů z 51 zemí. Vítězové, včetně nástroje FLEXICAT SWIFT budou oficiálně představeni během slavnostního ceremoniálu v Essenské opeře dne 23.6 2008 a poté se na dobu jednoho roku stanou součástí expozice RED DOT Design Museum v Essenu, která je svým rozsahem největší výstavou současného designu ve světě.

Podrobnější informace naleznete na oficiálních stránkách soutěže: www.red-dot.de.

FLEXICAT SWIFT

FLEXICAT SWIFT byl přihlášen v kategorii ,, Průmysl a řemesla” kde soutěžil s nejrůznějšími výrobky mnoha světových renomovaných značek. Odborná porota  na SWIFTU ocenila  nejen originální design, ale i inovativní patentované technické řešení.  FLEXICAT SWIFT byl navržen jako  nástroj pro broušení zakřivených ploch a to zejména v autoopravárenství a řemeslné výrobě. 

Díky své koncepci a unikátnímu  technickému řešení se podařilo vyvinout výrobek, který v současné době nemá na trhu brousících nástrojů  srovnatelnou konkurenci. ,,Vzhledem k tomu, že nástroj byl vyvinut v rekordně krátké době přibližně dvou měsíců, máme z ocenění velkou radost “ řekl Petr Froněk  autor  designu i technického řešení. 

Do sériové výroby by měl jít FLEXICAT SWIFT do dvou měsíců.

Společnost Flexicat Tools s.r.o. vyrábí na základě vlastního vývoje  nástroje pro úpravu a dokončování velkých, konkávních anebo konvexních  ploch. Tyto nástroje s patentovaným technickým řešením  významě zjednodušují a zrychlují zdlouhayvý proces tmelení, broušení a dokončování  velkých rovných nebo různě  zakřivených ploch. Užití těchto nástrojů je zejména v průmyslových odvětvích s nejvyššími nároky na kvalitu povrchů jako např. stavba a opravy lodí a jachet , kolejových vozidel, letadel, autobusů , zpracování kompozitů apod. Veškeré technická řešení jsou přihlášena k patentové ochraně a značka Flexicat je registrovaná ochraná známka

Více informací naleznete na www.flexicat-tools.com

Design portal

https://www.designportal.cz/produktovy_design/flexicat-tools-swift-vitez.html

29.03.08