Rozhovory

Café X – vizuální podoba nové late night show

AndyCafé X – vizuální podoba nové late night show

Podle tiskové zprávy ČT v anonymním výběru grafiky pořadu vyhrál návrh Ondřeje Navrátila ze studia FRAME100R. Podařilo se mu v dynamické formě navodit atmosféru nočního intimního rozhovoru. Pojďme si s ním o tom promluvit ;-)

Sedím v drahé luxusní restauraci na Václavském náměstí. Byla to jedna z mnoha podmínek, které si můj, dnes už bývalý, kamarád a „designer“ fungující pod infantilní přezdívkou Andy, předem nadiktoval. To aby mohl rozhovor vůbec proběhnout. 

Ale dnes mám štěstí. Čekám pouhé 3 hodiny a je tady. Už samotný hluk a křik odněkud zezdola mi napověděl, že dnes bude ve formě. A skutečně, po chvíli se dovnitř klátí postava se zářivě červenými vlasy trčícími okolo hlavy. Podpírán dvěma společnicemi, o jejichž způsobu obživy nemůže být pochyb a po několika incidentech s obsluhou i ochrankou, konečně bourá židličky
i výzdobu u mého stolu.

Majiteli restaurace lámanou ruštinou vysvětluji, že všechny škody budou uhrazeny, a s odvahou sobě vlastní nekompromisně pokládám Andymu první otázku. Ještě několikrát ji zopakuji, až konečně začne reagovat.

VV (Vítězslav Válka): Dlouho jsme se neviděli. Vypadá to ale, že si i přesto během té doby něco dělal. Alespoň o tom píšou na internetu. Co mi tedy povíš o práci na vizuální podobě Café X?

ON (Ondřej Navrátil): Hele, hned tě zarazím. Teď nemůžu zveřejnit nic konkrétního. Ne dřív, než v lednu, až se bude pořad vysílat. Teda, snad se to bude fakt vysílat…

VV: Přesto z tebe zkusím něco vydolovat. Co tě motivovalo při práci na vizáži pořadu „Café X“, čeho jsi chtěl dosáhnout?

ON: Vím já? Jsem to nejspíš zase někde vobšleh, jako dycky.

VV: Jaké vizuální prostředky jsou ti blízké? Nemáš přece jen nějaké ukázky, předtím než bude pořad v televizi?
ON: Ale no tak jo! Počkej. Tady sem to někde… (hrabe se v kapsách a vytahuje jejich obsah na stolek: prezervativy, cigarety, pomačkané dámské kalhotky…) Tak sorry, nemám to,ty voe. Mi to někde vypadlo.

VV: Co jsi dělal v poslední době? Co tě bavilo?
ON: (Po této otázce viditelně ožívá a vypráví a vypráví. Bohužel nic z toho se nedá zveřejnit vzhledem k choulostivému a až perverznímu obsahu.)

VV:
Jaká je spolupráce s Českou televizí?
ON: (Něco mumlá, zívá, odkašle si a pak na pár minut usíná)

VV: Nedám se odbýt a ptám se dál, o něco hlasitěji. Co říkáš na nové tendence designu ČT?
ON: Ano!

VV:
Design „ČT+“ byl docela úspěch, měl jste v tom prsty? Co jste vlastně získali za ocenění?

ON: No, já to vidím tak, že si ti správní kápové svezli zadky v Bavorácích do několika správných evropských metropolí, kde vymetli ty správný bordely. Od české pak dostali vlaječku, odznáček a první číslo časopisu zdarma. Pak ho ale museli vrátit, což jsme všichni obrečeli.

VV: Co jinak?
ON: No znáš to. Abych se udržel v kondici, denně projíždím designportal.cz, designeast.eu a hlavně  freefoto.cz. No a zbytek volnýho času trávím v kostele nebo dělám manažera hovadům z Bitch&Chips. Znáš je přece ne? Kdo by je neznal. Můj život je pořád Rock’n’roll, sex, ňáký povzbuzovadla, a pak ještě sex a…. (Andy opět usíná)

VV:
Pane Andy, celý DP Vám děkuje za přínosný a velmi podnětný rozhovor!

Platím za všechny účet a raději potichu odcházím, zatímco je Andy dovedně šacován svými společnicemi.
 
Po vystřízlivění mi Andy zavolal a slíbil, že hned po odvysílání premiérového dílu pořadu Café X (2. ledna večer na ČT1) nám poskytne seriózní rozhovor a nezapomene i na nějaké ukázky ze zákulisí. Zkusme tomu pro tentokrát věřit.

Tisková zpráva ČT:
http://www.ceskatelevize.cz/press/detail.php?id=2804&from1=0

Stránky skupiny Bitch&Chips (fotografie na titulce článku):
http://www.myspace.com/bitchandchips

Vítězslav Válka

https://www.designportal.cz/rozhovory/andy-cafe-x.html

31.12.07