Písma

JAF 34

V dalším díle seriálu 3X3 představujeme grafika a designéra, který vystupuje pod osobní značkou JAF 34. Pochází z Prahy, studoval grafický design a jeho projekty mají široký záběr, od grafického designu a typografie přes experimentální fotografii až po malbu na betonové zdi. V současné době pracuje na volné noze a tři jeho projekty vám dnes na Design portálu představíme.

JAF 34

-Pocházím z Prahy, kde jsem i studoval a následně začal pracovat na sobě a svých pracech. Jsem grafik a designér mladé, řekněme nastupující (?) generace a 7 let jsem studoval grafický design a grafiku pod vedením například Jana Koláře nebo Otakara Duška. Mám již za sebou nějaké výstavy a úspěchy, které bych mohl prezentovat, nicméně nechci se zde bušit do prsou a radši nechávám za sebe mluvit své práce, které se každým dnem rozrůstají a nabírají na síle pod osobní značkou JAF 34.

Za poslední rok pracuji sám, ale hodně často konzultuji nebo si zvu na pomoc kolegy a přátele, který dokáží daný projekt posunout o daný kus dopředu přesně podle mých představ. V posledních měsících nacházím lásku v typografii a malbě betonových zdí, kdy se jedná o přirozený osobní umělecký vývoj. V dalších měsících a týdnech se můžete těšit na nově vznikající autorské abecedy. Mimo to, trochu mimo téma, začínám koketovat i s hudební kulturou, kdy jsem nahrával kytarovou část pro alternativní projekt VR/NOBODY. A den má pořád jenom 24 hodin.

Záměrně nezmiňuji konkrétní detaily nebo údaje, právě kvůli částečnému pohybu na pouliční scéně. Veškeré moje práce najdete v galerii Behance nebo na Facebooku.

JAF 34 vybral ze svého portfolia tyto tři projekty, ke kterým napsal krátké vysvětlení:

JAF 34

Osobní vizuální styl

Dělat svůj osobní vizuální styl je vždy trochu ošemetná záležitost, jelikož zde neexistuje osobní nadhled nebo forma podbízivosti pro klienta nebo cílovou skupinu.

Základní myšlenka je ale prostá, 3 písmena a 3 části, ve 4 rozích. Progres nejenom myšlenkový, ale i pracovní. Naprosto automaticky jsem brzy docílil základního logotypu, který jsem svou jednoduchostí navrhoval pro použití pomocí šablony na pouliční tvorbu. Následná aplikace na reálné předměty už byla jenom banalita, která ovšem celkový koncept utvrzuje v základním konceptu.

-

-

-

VROOOM!!!

Street Art

Postupem času mi již papír nebo obrazovka počítače přestávají stačit a hledám další média, pro uspokojení a tvorbu svých prací. Práce s veřejným prostorem a jeho charakteristickými rysy je něco, co bez výjimek obohatí každou část města. I já jsem se snažil jít právě touto koncepční cestou.

Tato práce má poselství zcela zřejmé. V serpentinách, které procházejí touto kopcovitou krajinou, se shora valí mohutný nápis zvuku přijíždějícího a odjíždějícího automobilu. 25 metrů čtverečních velký komiksový nápis můžete od letošního léta spatřit v Praze ve Velké Chuchli.

-

-

-

DUPLICITER

Abeceda a typografie

DUPLICITER  je písmo s dvěma tvářemi. Možná něco jako Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Abeceda je založena na moderním pojetí a groteskním základu. Jednoduchá vertikální struktura a konstrukce vytváří dynamický prostor pro změnu tvaru litery. Druhá tvář abecedy DUPLICITER je čistá forma experimentu a hrou s literami a jejich možnostmi.

DUPLICITER je primárně titulkové písmo vhodné pro tiskový design. Jeho aplikace je ovšem ničím neomezená, ba naopak žádaná.

-

-

-

-3X3

Tato sekce Design portálu má za cíl představit šikovné designéry působící v České republice. Jedná se hlavně o mediálně málo známé grafiky, webdesignéry, art directory, ale i fotografy, ilustrátory či produktové designéry.

Formát prezentace je vždy stejný – tři projekty, každý reprezentovaný třemi obrázky a krátkým popisem. Kromě toho bude jeden odstavec věnován i představení dané osoby.

U projektů dáváme zřetel na to, aby to byly projekty realizované za poslední rok, fiktivní práce zveřejňovat nebudeme (jedinou výjimkou je volná tvorba nekomerčního charakteru).

Přihlásit se můžete na email: redakce@designportal.cz.

Zdroj všech obrázků použitých v článku: JAF 34

Design portal

https://www.designportal.cz/tri-krat-tri/jaf-34.html

13.01.14