Článek

Změna! Art & Antiques

Art & antiquesZměna! Art & Antiques

Na trhu již několik let existuje skvělý časopis Art & Antiques. Je to kultivovaný průvodce světem umění. Krom kvalitního zpracování informací je také velmi profesionálně graficky upraven. Což se o podobných médiích ze světa kultury (mimo grafický design a architekturu) nedá říci.

Od svěho vzniku časopis prodělal 2 zásadní změny. Vždy dost nápadné, leč stále kultivované. Změny se týkaly vzhledu / layoutu a nikoli obsahu.Nyní je časopis opět před zásadním rozhodnutím. Mění totiž podobu šéfredaktora, kterým doposud byla skvělá Lenka Lindaurová. Na její pozici přichází Jan Skřivánek (kulturní redaktor ekonomického týdeníku Euro). Tato změna přinese patrně nejen změnu personální, ale jistě též změnu pohledu na svět umění.
Tuto informaci potvrdil i vydavatel časopisu Martin Lekeš:

„Výměna šéfredaktora je součástí širších změn, jejichž cílem je posílit zpravodajskou hodnotu časopisu. Art & Antiques by měl oslovovat nejen sběratele a kunsthistoriky, ale i ty, kdo o koupi svého prvního obrazu teprve uvažují či jen rádi chodí na výstavy,“

Art & antiques

Jsem zvědava co bude následovat. Zda tak kultivovaný magazín si ponechá svůj výraz či se nechá zmanipulovat komercí, jak v obsahu tak i ve formě. A na závěr pozdravení, a přání „hodně síly“ Rabinu Caisovi – grafikovi Art & Antiques).

A teď už se nacháme jen překvapit….

Lucie Schwarz

https://www.designportal.cz/knihy-casopisy/casopis-art-antiques.html

21.11.06